Dent na svém Twitteru uvedl, že se THQ snaží ušetřit, co nejvíce peněz v hotovosti, aby firma vypadala zdravě pro případné zájemce o koupi. Jinak řečeno, vedení THQ se prý bude snažit firmu prodat. Údajné zrušení budoucích projektů samozřejmě vzrušilo hlavně fanoušky značky Warhammer 40k, kteří netrpělivě čekají na MMO Dark Millenium Online od Vigil Games. Právě to mělo být jednou z obětí škrtů.
Zmíněné vyjádření australské pobočky THQ se sice přímo na konto Dark Millenium nevyjadřuje, popírá však masivnější rušení plánovaných projektů s tím, že jestli se něco v rámci THQ likviduje, tak je to většina krabicových her pro děti dle známých licencí, třeba od Disneyho. Vyjádření dále připomíná komerční úspěch her Saints Row 3 a WWE ’12 z loňského podzimu a zdůrazňuje, že se THQ hodlá soustředit na „vysoce kvalitní core tituly“, což v překladu znamená vysokorozpočtové hry cílené na hardcore hráče. Tento záměr ostatně není v případě THQ ničím novým. Dokazuje to otevření studia v Montrealu, kam THQ přetahuje známé a úspěšné vývojáře z ostatních firem v okolí, nebo předminulý rok oznámené partnerství se známým režisérem Guillermem del Torem kvůli hororové trilogii inSane.
Na konto zákulisních zvěstí zažila cena akcií THQ minulý týden docela slušný vzestup a následný pád, což naznačuje, že budoucností firmy a de facto i záměry jejího vedení si trh není jistý. Nedá se tedy vyloučit, že na tweetech Kevina Denta je kus pravdy. Až budoucnost ukáže, co vlastně vedení THQ zamýšlí a jestli po zjevné změně zaměření portfolia produktů, k níž v posledních třech letech došlo, nepřijde další kotrmelec v podobě snahy o prodej někomu z Asie. Zdá se totiž, že jestli má někdo v herním průmyslu opravdu hodně peněz v hotovosti, jsou to právě asijské, hlavně tedy čínské, firmy.