Sedmičky – to kouzelné číslo, které herní recenze využívají snad nejčastěji. Proč? Protože sedmičkové hry obvykle představují tituly, které mají své chyby nebo nejsou nijak zásadně inovativní, ale zároveň dokáží hráče bavit, nabídnout solidní obsah a pro nenáročné fanoušky žánru mohou být skutečným pokladem. Ať už jde o návraty velkých sérií, vizuální spektákly, nebo příběhy, co vás pohltí, tahle trojice sedmiček rozhodně stojí za pozornost i přes své mouchy.
3. místo: Senua's Saga: Hellblade II
Pokračování příběhu piktské válečnice Senuy je spíše interaktivním zážitkem než plnohodnotnou hrou. Ninja Theory přinesli vizuální zážitek s nádhernou grafikou, špičkovým zvukem a emotivním vyprávěním, které ale bohužel nezakryje, že tomu, co kdysi fungovalo perfektně, už podruhé chybí potřebná jiskra.
Hellblade II staví hlavně na atmosféře a hereckém výkonu hlavní protagonistky, ale hratelnost zůstává mělká a repetitivní. Přesto jde o počin, který rozhodně stojí za pozornost – alespoň na jedno zahrání. Fanoušci původního dílu a her s emotivním přesahem by si jej neměli nechat ujít.
2. místo: Dragon Age: The Veilguard
Návrat Dragon Age byl jedním z nejočekávanějších titulů roku. Veilguard sice nenaplňuje ambice obrody série, ale přesto nabízí solidní příběhové momenty, propracovaný svět i relativně zábavnou hratelnost. Bohužel se nevyhnul hůře napsaným postavám, opakujícím se soubojům a slabšímu úvodu.
I přes své nedostatky má hra co nabídnout, především zapřisáhlým fanouškům série, respektive jejího světa. BioWare sice pořád hledají cestu zpět na výsluní, ale nové Dragon Age není nutně krok úplně špatným směrem – byť poněkud jiným, než by si přáli výsostní fanoušci Origins.
1. místo: Black Myth: Wukong
Čínské studio Game Science v roce 2024 přineslo svůj debut Black Myth: Wukong – akční RPG inspirované klasickou čínskou legendou o Opičím králi. Ačkoliv neaspiruje na nejvyšší známku, rozhodně jde o jeden z nejvýraznějších titulů roku.
Wukong oslní nádhernou grafikou, dechberoucími souboji a působivou atmosférou, která vás okamžitě vtáhne do světa mytologie. Na druhou stranu hru brzdí občasné technické nedostatky, nevyladěné herní mechanismy a slabší příběh, který nedokáže naplno využít svůj potenciál.
I přes své mouchy je Black Myth: Wukong nejlepším příkladem sedmičkové hry – není dokonalá, ale nabídne hodiny skvělé zábavy a nezapomenutelné okamžiky. Za nás jasný vítěz této kategorie.