Záběry ze hry naznačují, že Space Noir není nový Wing Commander
zdroj: Archiv
Video

Záběry ze hry naznačují, že Space Noir není nový Wing Commander

7. 4. 2014 17:50 | autor: Petr Poláček |

Zaujala vás na začátku března zpráva o chystané vesmírné střílečce Space Noir, která slibovala přestřelky nad povrchem planet i ve vesmíru a odkazovala se v tiskové zprávě na klasiky typu Wing Commander a X-Wing? Nedivil bych se, díky traileru a informacím zaujala hra od tvůrců z N-Fusion a Unity Games i mě a zajímá mě stále i poté, co jsem právě vydržel sledovat pětiminutovou ukázku z konkrétní mise. Jen si musíme všichni přiznat, že s X-Wing nebo Wing Commanderem nemá Space Noir po stránce herního konceptu příliš společného.

Dvojice vývojářů (Joe Parisi a Carissa Isolano) představuje na videu jednu z vedlejších misí nad povrchem zasněžené planety, v níž má hlavní hrdina Hal Markham odrazit vlnu nepřátel a ubránit doky, což se mu samozřejmě podaří.

Během souboje likviduje běžné nepřátele, odpraví i dva bossáky a misi má úspěšně za sebou. Vy si ale všímejte, že hra funguje na základě čistě arkádové fyziky, takže s lodí můžete provádět libovolné brikule včetně zastavení na místě a okamžité změny směru pohybu. Nemyslím to jako negativum, jen bych opravdu šetřil srovnání třeba s Wing Commanderem.

Soudě dle záběrů je totiž Space Noir totální arkáda a přiznám se, že ze záběrů vůbec nemám pocit probíhající hektické bitvy. Možná je ale opravdu nutné držet ovladač v ruce a hrát, abych podobný pocit nabyl, jak se oba dva vývojáři zmiňují.

zdroj: Archiv

Po prvním traileru a informacích jsem očekával, že Space Noir bude o něčem jiném – arkáda, ale spíše ve stylu Frelancera či zmíněného Wing Commandera, což se nekoná. Obecně na tom není nci špatného, jen už hra na to konto není tolik zajímavá. Možná svůj dojem změním až uvidím záběry z boje ve vesmíru, protože Space Noir se nadále vyplatí sledovat - než vyjde letos v létě na PC a tabletech.

Nejnovější články