Vzhůru dolů, vychází podmořská 2D akce Song of the Deep
zdroj: tisková zpráva

Vzhůru dolů, vychází podmořská 2D akce Song of the Deep

11. 7. 2016 9:46 | Video | autor: Aleš Smutný |

Ještě než se Insomniac Games, tvůrci Ratcheta a Clanka, vrhnou všemi silami na nového Spider-Mana, vydají hru zcela jiného žánru. Song of the Deep je podmořská 2D akce ve stylu Metroidvanie, v níž se v roli dívky Merry vydáváte hluboko pod mořskou hladinu, abyste zachránili jejího otce. Hra vychází zítra na PC, PS4 a Xbox One a nový trailer ukazuje, že se je nač těšit – i dívat.

Song of the Deep a podmořský svět, který Insomniaci stvořili, vypadá opravdu krásně. Kombinují se v něm klasické přírodní scenerie s mnohem fantasknějšími výtvory, ať už jde o bizarní monstra, která musíte porazit a nebo nápadité puzzly, jež máte vyřešit. Jak vidíte z videa, střídat budete plavání jen s Merryn s využitím její ponorky, kterou budete moci během jejího putování vylepšovat.

Průchod hrou by měl být nelineární, protože budete zkoumat a objevovat otevřený svět a ne procházet sérií misí. Právě od toho, jak vybavuje svou ponorku se vám mohou otevírat nové prostory, protože s novými schopnostmi se dostanete přes překážky, které jste dříve neměli jak překonat. Puzzly by měly doplňovat souboje, přičemž největší výzvou budou velcí bossové. Myslím ale, že největší kouzlo Song of the Deep bude spočívat v objevování tohoto půvabného světa.

zdroj: Archiv

Nejnovější články