Výlet do pražského ghetta na záběrech videa z Deus Ex: Mankind Divided
zdroj: Archiv

Výlet do pražského ghetta na záběrech videa z Deus Ex: Mankind Divided

19. 7. 2016 11:38 | Video | autor: Petr Poláček |

Kdyby existovala cena pro hru, která před vydáním ukázala nejvíce ze svého obsahu, s přehledem by ji získala Deus Ex: Mankind Divided. Za poslední rok tvůrci zveřejnili nebo povolili zveřejnit celou řadu souvislých záběrů z hraní, zejména z různých částí pražské lokace, kterou se rozhodli prezentovat nejvíce. Kdybych chtěl přehánět, tak řeknu, že jsem z Prahy viděl více právě díky videím z Deus Ex, než na vlastní oči za těch 15 let, co v Praze bydlím. Přehánět ale nechci, a navíc je Praha v podání Mankind Divided jiná než ve skutečnosti. Třeba ghetto pro augmentované lidi zatím nikde v Praze není, přestože třeba na Chodově by se vyjímalo hezky. Pokud se tedy chcete po stodevadesátéprvní podívat, jak Adam Jensen brázdí „ulice“ v ghettu Golem City (ve skutečnosti stanice Útulek), můžete si posloužit na záběrech půlhodinového videa.

Kolegové z PlayStation Access zvolili nenásilný průchod hrou, na který se určitě řada z vás také chystá. Jinak ale ve větší míře ukazují záběry, které už nabídlo demo z E3 2015 – včetně boss fightu s doktorem Talosem Ruckerem, který se obejde bez jakéhokoli boje. Pan doktor se totiž zničí sám, nebo ho spíš někdo na dálku zničí. To se ukáže až v plné hře, když budou známé souvislosti. Podstatné ale je, že na základě propojení různých voleb nemusí v boss fightech na fackovanou vůbec dojít – šlo totiž o jednu z nejvíce kritizovaných částí Human Revolution, a zcela po právu.

Záběry každopádně podtrhují už mnohokrát prezentovaný dojem, podle kterého je Mankind Divided hlavně o pokračování příběhu a dopilování herních mechanismů z Human Revolution. Kdo od hry čeká zásadní převrat, má smůlu. Pro našince je navíc Mankind Divided atraktivní kvůli přítomnosti Prahy – jasně, všichni budeme remcat, jak tvůrci tuzemské reálie ohnuli a v mnoha ohledech i vyloženě pokroutili, ale stejně tak budeme všichni hledat jakoukoli českou stopu, ať už jde o nápisy na cedulích, nebo fragmenty mluvené češtiny ...s ruským přízvukem. 

Deus Ex: Mankind Divided vyjde pro PC, PS4 a Xbox One 23. srpna tohoto roku.

Nejnovější články