Vikinský Jotun připomíná Shadow of the Colossus říznutý stylem The Banner Saga
zdroj: tisková zpráva

Vikinský Jotun připomíná Shadow of the Colossus říznutý stylem The Banner Saga

26. 2. 2015 14:01 | Video | autor: Aleš Smutný |

Před pár měsíci jsme vás informovali o nezávislé bojovce Jotun, která bojuje o Kickstarteru o šanci na existenci. Projekt dopadl dobře a nyní se maličký vývojářský tým Thunder Lotus Games podělil o své poznatky z vývoje téhle půvabné hry a zároveň oznámil, že se s vydáním počítá na podzim tohoto roku. Jotun vypráví příběh Thory, bojovnice, která musí ve vikinské verzi očistce porazit pět gigantických jotunů a zasloužit si své místo ve Valhalle.

Ve hře jde jen a především o boje s jotuny, což znamená, že vás čeká „jen“ pět těžkých bossů. A když tvůrci říkají těžkých, myslí tím „těžkých jako na Nintendu. Pamatujete, jaké to bylo, když jste zvládli World 8 u Maria? Tak těžké to budou boje.“ Každý z bossů bude mít nejen unikátní podobu, ale hlavně schopnosti a bude vyžadovat odlišnou strategii.

Přitom ale Jotun není nějaká ryzí mlátička. Will Dubé, šéf studia, vysvětluje: „Na rozdíl od RPG, v Jotun nenajdete vlastnosti své postavy. Textu zde bude také minimum. Na rozdíl od hack and slash mlátiček, Jotun je zaměřený na přesné načasování, hledání správné pozice a jednoduché ovládání. Abyste porazili nepřátele, musíte použít svůj vlastní rozum a schopnosti.“

Koncepčně tak Jotun připomíná Shadow of the Colossus, kterou ovšem doprovází ručně malovaná grafika, která hodně evokuje jiný vikingy inspirovaný titul – The Banner Saga. Jak budou boje probíhat předvádí teaser na příkladu zimního jotuna v krátkém videu. Autoři ale zmínili, že třeba u jeskynního jotuna budete třeba čelit vlnám trpaslíků, které boss vyvolává a vyhýbat se padajícím krápníkům, zatímco se snažíte protivníka ještě uprostřed toho všeho udolat.

Thora původně neměla mít žádné schopnosti, ale nakonec tým zjistil, že potřebuje souboje oživit. V původním konceptu prý totiž působily jako dlouhé odsekávání životů z nohou obřích protivníků. Nyní má Thora k ruce schopnosti dané bohy a celkově budou jednotlivé bitvy záživnější a hlubší co do strategie. Jak snaha o inovaci dopadla se brzy dozví hráči, kteří budou přizváni do blížící se alfy. Prozatím musíme na další informace čekat na oficiálních stránkách, kde se časem ukáží i další jotuni, kromě modrého, zimního. Jotun vyjde na PC, Mac a Linux.

zdroj: Archiv

Nejnovější články