zavřít

Video z Rome II ukazuje patnáctiminutovou bitvu o Nil

Windows

- Video autor: Ladislav Loukota Komentáře: 0

Rok 47 před naším letopočtem byl svědkem klíčové bitvy o Nil. Dvacet tisíc římsko-egyptských vojáků stanulo proti stejnému počtu egyptských falang a podpůrných sil. Během boje Cézar pro královnu Kleopatru egyptský trůn zajistil a zbavil se jejího bratra Ptolemaia XIII. A to celé, abychom se jejich tehdejším utrpením dnes náramně pobavili. Protože nyní, cirka 2060 let poté, si bitvu o Nil v jejím vyvedení v Rome II můžete vychutnat v povedeném, patnáctiminutovém záznamu z hraní.

Mimo prezentace operací legionářů, slonů i dalších antických jednotek se v upoutávce navíc předvede i možnost větvení bitvy. Názor si lze z videa udělat i na fanoušky kritizovanou velkou rychlost šarvátek, nebo na jednotlivé taktické vychytávky - naštvané panáky, co neudržují formace počínaje, zapálené balvany, které se valí z dobývaného kopce, konče.

...

Při sledování je, pravda, nutno překousnout občas trapný komentář dvojice hráčů/vývojářů samotných ("Skoro je vidíš brečet!"), ale i takovou hořkou pilulku je třeba spolknout pro pohled na monumentálně detailní virtuální bitvu. Interaktivně si to budeme moct na PC osahat už 3. září.

Tagy: strategie historická

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.