Video-recenze LEGO Indiana Jones
zdroj: Archiv

Video-recenze LEGO Indiana Jones

14. 6. 2008 0:00 | Video | autor: Petr Poláček |

Někdy slova nestačí, říká se. Abyste si mohli lépe představit výtky i komplimenty vyřčené v recenzi, natočili a okomentovali jsme sedmero videí z hraní PC verze.


Autor: Martin Havlíček
Publikováno: 14.června 2008

Zvětšit zdroj: Archiv Někdy slova nestačí, říká se. Abyste si mohli lépe představit výtky i komplimenty vyřčené v textové recenzi, pořídili jsme sedmero videí z hraní PC verze. Na úvod to je dvouminutová rekapitulace úryvku ze samého začátku, který nabídla i nedávná demoverze. Pro hráče, kteří s LEGO sérií doposud neměli co dočinění, jde o nenásilné seznámení se systémem spolupráce a unikátními vlastnostmi postav, které často nejsou dány ani tak zvláštním nadáním, jako spíš momentální výbavou ("kdo má lopatku, pádluje") nebo fyzickými dispozicemi ("prcek proleze šachtou"). Zároveň zde vystupuje na povrch nevyhovující systém zaměřování, jehož vinou trefíte namísto pavouka křoví.

zdroj: Archiv


Pak Indyho někdo otrávil a jeho kolegyně musí získat protijed. Jak? Je to jednoduché, stačí dát lumpům, kteří ampulku drží, něco, po čem touží a oni ji upustí. Kdyby ale ten Indy lépe spolupracoval a nezasekával se o židle. Tohle jistě nebude tou otravou…

zdroj: Archiv


Třetí video zaznamenává týmovou spolupráci při shánění náhradních dílů pro opravu auta. Pokud se divíte, proč je v centru Šanghaje soška, která by pasovala spíše do nějakého jihoamerického pralesního chrámu, pak vězte, že je to kvůli Free Play módu. I když hrajete příběhový mód, všude narážíte na puzzly, které v tu danou chvíli nelze rozluštit, protože vyžadují vybranou postavu. Tak třeba tato socha vám odhalí svá tajemství jedině tehdy, budete-li hrát za příslušníka kultury, se kterou je spjata. Hlavně zpočátku hry, kdy ještě nedokážete rozlišit, co patří do Free Play, takováto rozptýlení umí pěkně zdržet, jelikož se je snažíte různými způsoby rozluštit. Mimochodem, všimli jste si v této ukázce narážky na Hvězdné války?

zdroj: Archiv


Slon je bezesporu tím nejlepším dopravním prostředkem ve hře. Nejenže si poradí s nepřáteli, přebrodí bahnitou lázeň, ve které byste jinak utonuli, ale dokonce i přenese bednu s harampádím!

zdroj: Archiv


Grál je na dosah. Ještě než se ale pustíte do řešení biblických hádanek, musíte zlikvidovat stráže a „vyluštit“ tajenku s hieroglyfy – ta se opakuje tolikrát, že vám brzy poleze na nervy. Při souboji s vojáky je potřeba co nejdříve uzavřít nákladový prostor, jinak by se repawnovali donekonečna.

zdroj: Archiv


Pro vývojáře byla část s hádankami na konci třetího filmového dobrodružství asi tím nejatraktivnějším materiálem, a tak ji řádně natáhli. Namísto tří jednoduchých úkolů, zaměřených na přemýšlení musíte zdolat hotovou opičí dráhu. Alespoň se hráči, kteří film neznají, mohou bez problémů dobrat cíle.

zdroj: Archiv


Poslední dva z úkolů před shledáním se Svatým grálem dokumentuje poslední video. Ale ještě předtím, než budete nuceni vybrat jeden z mnoha pohárů, setkání s někým, koho byste určitě nečekali…

zdroj: Archiv


Další podobná videa si pusťte v sekci video-recenzí (jinak přístupné z levého menu)

Související články: Textová recenze, NovinkyMartin Havlíček
autorovi je 21 let, pracuje jako redaktor časopisu PlayIN a portálu Hratelně.cz, jeho práce je pro něj zároveň i koníčkem – ostatně na nic jiného už ani nemá čas

 
 

Martin Havlíček

Nejnovější články