Upoutávka na multiplayer Gears of War 4 nabízí spoustu brutality a málo originality
zdroj: Archiv

Upoutávka na multiplayer Gears of War 4 nabízí spoustu brutality a málo originality

25. 4. 2016 10:56 | Video | autor: Aleš Smutný |

Ačkoliv multiplayer v Gears of War rozhodně patřil k zajímavým bonusům, prim vždy hrála pochmurná kampaň. Od prezentace čtvrtého dílu (tristní Judgment nepočítám) bych si tedy sliboval především zaměření na kampaň a nové hrdiny. Prozatím se ale musíte spokojit ze záběry z multiplayeru (a krátký příběhový teaser). Má to ale logické zdůvodnění, včera skončila uzavřená beta a dnes začíná otevřená, která je dostupná všem členům s Xbox Live Gold a to až do 1. května. Co můžete čekat se dá dobře odhadnout z videa v článku.

Jak je vidět, Coalition ještě přidali na brutalitě, byť i původní hry nešly pro vyhřezlé střevo daleko. Popravy a efekty speciálních zbraní jsou ještě brutálnější a daleko za hranicí nadsázky. Nicméně, stejně jako u kampaně, i zde spousta hráčů, kteří měli čest se všemi čtyřmi díly (tristní Judgment počítám) očekává, s čím novým se tvůrci předvedou, protože střílečka z pohledu třetí osoby s krytem už dnes působí poněkud ohraně.

Popravdě řečeno, žádná zázračná inovace se v traileru neukazuje, pokud nepočítáte pár zbraní, které spíš působí jako drobnosti pro atraktivní záznamy z hraní, než efektivní využití. Přetahování nepřátel přes sdílený kryt přináší další zábavnou a krvavou popravu, ale opět nic radikálně nového. Otázkou ale je, co nového vymýšlet a zda má pro to střílečka tohoto formátu prostor.

Gears of War 4 tak bude, jak v multiplayeru, tak především kampani testem, zda tento žánr nepatří minulosti. Výsledek zjistíme 11. října, kdy hra vychází na Xbox One.

zdroj: Archiv

Nejnovější články