Tvůrci Dooma vysvětlují vylepšování zbraní a systém run
zdroj: Archiv

Tvůrci Dooma vysvětlují vylepšování zbraní a systém run

11. 5. 2016 17:40 | Video | autor: Adam Homola |

Brány pekel se po dlouhé době otevřou už v pátek, 13. května a s nimi přijdou menší i větší novinky. Nový Doom se sice vrací ke kořenům série a nepůjde o temný horor jako v případě trojky, ale inovacím v rámci série se nevyhne. Některým z nich se věnuje naplno i video ze singleplayerové části hry, které ústy vývojářů představuje upgrady, runy i důvody, proč vůbec podobné prvky ve hře jsou.

Jedním příkladem za všechny je tradiční brokovnice. Je dobrá k boji nablízko, ale pomocí modifikace z ní můžete udělat zbraň pro boj na větší vzdálenost. Tvůrci tím chtějí posílit znovuhratelnost, protože jednak budete chtít hrát i jiným způsobem, ale hlavně prý budete mít chuť zkompletovat celý arsenál.

Jestli bude Doom opravdu tak dobrý, abychom ho chtěli hrát vícekrát s trošku jinými zbraněmi, teprve uvidíme, ale třeba by k tomu mohl hráče přimět systém run. Jsou roztroušené po úrovních a modifikujete s jejich pomocí vlastnosti vaší postavy - rychlost, přebíjení, skoky a tak dále.

zdroj: Archiv

Díky kombinaci systému vylepšování zbraní a run si můžete upravit hratelnost tak, aby odpovídala vašemu stylu boje. Vždycky je to ale něco za něco, stvořit ultimátního bojovníka možné není. Navíc je třeba brát při výběru upgradů a variant zbraní i prostředí.

Dostanete se třeba do arény plné démonů různých velikostí, typů i výdrže. Vy máte k dispozici různé zbraně, vylepšení, můžete mít aktivovanou nějakou runu... A pak je na vašem uvážení, jak k dané aréně přistoupíte. Koho sejmete nejdříve a jakou zbraní, jak budete pokračovat dál. K tomu všemu je potřeba přidat ještě nové možnosti pohybu, ruční fatality a rychlost i plynulost pohybu po prostředí.

DOOM zdroj: Archiv

V určitých směrech tak vývojáři z id Soft navazují na hlavní prvky původního Dooma, ale zároveň do toho míchají novinky v podobě systému vylepšení, run či rychlejšího pohybu. Uvidíme velmi brzy, jestli to může fungovat, a jak dobře či zábavně.

Nejnovější články