Trojice videí ze Cyberpunku ukazuje zbraně, osudy a chrome rock

11. 8. 2020 10:14 | Video | autor: Pavel Makal |

Včera večer proběhl v pořadí již druhý stream Night City Wire, který se věnuje představování jednotlivých prvků dlouho očekávaného RPG Cyberpunk 2077 od polských vývojářů CD Projekt RED. My jsme u toho samozřejmě nemohli chybět, a tak si celý stream s českým komentářem můžete pustit zde.

CD Projekt  RED následně vydal trojici videí obsahující záznam segmentů, jimž se stream věnoval. Tím prvním byla ukázka možných životních cest nebo lépe řečeno původů vaší postavy. Hlavnímu protagonistovi jménem V mohou cybersudičky přiřknout jednu ze tří variant osudů.

zdroj: CD Projekt RED

Jako Nomad budou jeho kořeny ležet na vyprahlém pouštním venkově, kde nemluví jen kolty, ale také mocné motory silných aut. V roli dítěte ulice uvidíte na vlastní oči hemžící se podsvětí Night City a budete se velmi dobře znát s pestrou plejádou jeho důležitých figurek. Nebo můžete zvolit cestu korporátního pohůnka a zhlížet na neonové ulice z výšky mrakodrapů.

Trailer ukazuje, že právě tahle cesta bude dost možná nejvíce zaplněna intrikami a šplháním po zádech ostatních otroků kapitalismu. Jisté je, že CD Projekt chce s odlišnými původy hlavní postavy docílit co největší míry znovuhratelnosti, tak doufejme, že vaše počáteční volba bude mít skutečně takový vliv, jak to z videa vypadá.

Další trailer si vzal na paškál zbraně a ve dvou a půl minutách předvedl, že ulice Night City a jeho okolí budete moci velmi snadno vykoupat v krvi. Zbraně budou rozděleny do několika skupin (Tech, Power, Smart…), každou navíc půjde upravovat množstvím doplňků a vylepšení. Zejména brokovnice umějí udělat pořádnou paseku s nepřáteli i okolním prostředím, samostatnou kapitolou jsou pak zbraně na blízko a augmentace, jimiž můžete zdokonalit svou tělesnou schránku. Kdo by nechtěl gorilí pracky nebo čepele připomínající kudlanku nábožnou?

zdroj: CD Projekt RED

Velkou švandu si zjevně užijeme s chytrými zbraněmi, pro které nebude žádná překážka nepřekonatelná. Přeju si jen, aby autoři dokázali vyťukat gunplay a aby byl pocit ze střelby poplatný destrukčnímu potenciálu jednotlivých nástrojů. A i když je zbraní ve hře zjevně dost, snad se CD Projektu povede dobře je rozvrstvit do celého příběhu tak, abychom už v polovině neměli to nejlepší a do konce hry se bylo nač těšit. Přeci jen tu stran arzenálu mají trochu větší možnost rozletu, než tomu bylo v případě Zaklínače.

Poslední video se věnuje hudbě, konkrétně snahám převést herní legendu chrome rocku, skupinu SAMURAI, skutečně k životu skrz reálné skladby. Některé z nich si už nyní můžete poslechnout na streamovacích službách, například na Spotify. Švédská punková skupina Refused hovoří o tom, že SAMURAI jsou v podstatě oni z budoucnosti, takže se asi máme na co těšit.

zdroj: CD Projekt RED

Cyberpunk 2077 vychází 19. listopadu na PC a současné konzole, v plánu je pozdější update pro konzole nové generace.

Nejnovější články