Trailer na filmový Silent Hill přináší otázku: jít, či nejít?
zdroj: tisková zpráva

Trailer na filmový Silent Hill přináší otázku: jít, či nejít?

30. 7. 2012 10:50 | Video | autor: Petr Poláček |

První filmový Silent Hill je pro mě prozatím nejlépe zvládnutý pokus o převedení videoherní látky na stříbrné plátno. Zatím ještě taková charakteristika neznamená, že to je i vynikající film sám o sobě, ale to možná časem přijde, a když ne, tak se nic nestane. Dobrých filmů je dost i bez videoherních námětů. Vraťme se však k Silent Hill filmu, který se po šesti letech dočká ještě letos (podzim vážení, v USA na svátek Halloween) pokračování Silent Hill: Revelation 3D, které už ale nemá pod palcem autorská dvojka Gans a Avary, nýbrž sám samotinký Frantík Michael J. Bassett.

Nechám se rád překvapit, co z něj vypadne, potažmo, jak dokázal pokroutit a filmově zvrátit zápletku, postavy a události hry Silent Hill 3, z níž film vychází. Jednička v tomto byla citlivá v tom smyslu, že zachovala základní pravidla, ale dále už jela dost po svém, což filmu nakonec velmi prospělo.

U Revelation 3D se obávám několika věcí, které naznačuje trailer povalující se okolo. Doufám, že rejža odolal vábení a neudělal z toho lekačku s teenagery. Stejně tak doufám, že se nenechal pobláznit a nerozjel to ve velkém s efekty a příšerami. No a rozhodně ne v posledním řádu doufám, že Silent Hill: Revelation 3D nebude patetické dobrodružství za záchranou něčeho, či někoho, což je neblahý pocit, který ve mně vyvolávají z kontextu vystřižené hlášky v traileru. Ten ale ve výsledku plní svou roli. Chci ten film vidět, i když v kině asi ne. Blu-ray to jistí :)

Nejnovější články