Sandboxový svět Shelter 2 budí v doprovodu výrazných instrumentálek dojem, že v něm chcete být, procházet se a řešit osudy rysice od momentu, kdy zabřezne až do situace, kdy z prťavých mláďat vyrostou zdatní predátoři. Přežití ve světě, kde na matku a mláďata čeká celá řada nástrah, však není jednoduché. V prvním díle stačilo občas mláďata nakrmit nějakým tím jablkem nebo mrkví, a pak je provést nebezpečným úsekem, z čehož po čase pramenila zmíněná nuda. V Shelter 2 však musíte řešit mnohem odlišných situací a tvůrci vám k tomu nabízí rozličné nástroje.
Rysice má mnohem širší pohybovou škálu než jezevčice. Umí logicky skákat, ale hlavně může lovit více druhů kořisti. Limituje ji ovšem ukazatel výdrže, což je další nový herní prvek vedle možnosti drobotu přivolat ke krmení nebo k pořádné pijatice z řeky.
zdroj: youtube.com
Při popisu herních mechanismů Shelter 2 si připadám jako zvrhlík, co rád trápí zvířata, ale vina padá na tvůrce z Might and Deligth. Nemají dělat dojímací hry se zvířátky, která mohou zemřít, protože příroda je krutá, leč spravedlivá. Ještě, že se nerozhodli udělat survival hru s pejsky – asi bych ji nejenom nemohl hrát, ale nesnesl bych ani pohled na video či libovolný obrázek.
Shelter 2 je k mání Steamu, Humble Bundle i GoG za ceny od 11,69 do 13,49 euro. Vyberte si tedy sami, kde nejraději nakupujete, ale možná raději počkejte na první palbu recenzí. První Shelter rovněž působila zajímavě, ale nakonec bylo lepší počkat a hru sehnat za pár šupů koupit v některé z výrazných slev.