zavřít

Retro GamesPlay – Superhero League of Hoboken

Windows

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Studio Legend Entertainment už dávno neexistuje, ale ještě v raných devadesátých letech šlo o pojem, legendu. Zejména v žánru silně příběhových adventur. Ostatně názvy typu Mission Critical, Shannara, Geteway nebo Companions of Xanth zná každý, kdo o sobě říká, že je fanoušek adventur. A je tedy docela velká šance, že právě tito hráči budou znát i Superhero League of Hoboken – bizarní a humornou kombinaci postapo adventury a RPG. Pokud ale někomu žádný z uvedených názvů nic neříká, nevadí. Právě Superhero League of Hoboken si představíme v tomto retru, abyste viděli, co za klenoty tvůrci z Legend Entertainment v devadesátkách tvořili.

Superhero League of Hoboken je primárně dílo legendárního herního designéra Steva Meretzkyho, který stojí za celou řadou úspěšných a známých textových adventur od Infocomu a později právě od Legend Entertainment. Meretzky vytvořil pro účely Superhero League of Hoboken poastapo svět plný divných postav a ujetých superhrdinů, s jejichž pomocí se hráč snaží porazit záporáka, kterým je Dr. Entropy. Celá hra je vlastně satirický komentář tehdejší společnosti, čemuž odpovídají netradiční superschopnosti postav, scénář, texty a tak dále. Jde o hru, která sice nepatří mezi ty nejznámější od Legend Entertainment, ale rozhodně patří mezi ty nejvtipnější. Podívejte se sami.

Komunikovat s námi v průběhu vysílání můžete přes chat u videa přímo na Youtube

Tagy: RPG adventura

Zdroje: vlastní

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.