zavřít

Retro GamesPlay: Superhero League of Hoboken

PC

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Studio Legend Entertainment už dávno neexistuje, ale ještě v raných devadesátých letech šlo o pojem, legendu. Zejména v žánru silně příběhových adventur. Ostatně názvy typu Mission Critical, Shannara, Geteway nebo Companions of Xanth zná každý, kdo o sobě říká, že je fanoušek adventur. A je tedy docela velká šance, že právě tito hráči budou znát i Superhero League of Hoboken – bizarní a humornou kombinaci postapo adventury a RPG. Pokud ale někomu žádný z uvedených názvů nic neříká, nevadí. Právě Superhero League of Hoboken si představíme v tomto retru, abyste viděli, co za klenoty tvůrci z Legend Entertainment v devadesátkách tvořili.

Superhero League of Hoboken je primárně dílo legendárního herního designéra Steva Meretzkyho, který stojí za celou řadou úspěšných a známých textových adventur od Infocomu a později právě od Legend Entertainment. Meretzky vytvořil pro účely Superhero League of Hoboken poastapo svět plný divných postav a ujetých superhrdinů, s jejichž pomocí se hráč snaží porazit záporáka, kterým je Dr. Entropy. Celá hra je vlastně satirický komentář tehdejší společnosti, čemuž odpovídají netradiční superschopnosti postav, scénář, texty a tak dále. Jde o hru, která sice nepatří mezi ty nejznámější od Legend Entertainment, ale rozhodně patří mezi ty nejvtipnější. Podívejte se sami.

Komunikovat s námi v průběhu vysílání můžete přes chat u videa přímo na Youtube

Tagy: RPG adventura

Zdroje: vlastní

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.