zavřít

Retro GamesPlay: hrajeme unikátní fantasy rubačku Die by the Sword

Windows

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Kdo by to tvůrců Call of Duty: Black Ops I a II řekl, že historii studia začínali psát experimentálním titulem Die by the Sword. Pamětníci se jen ušklíbnou, jaká že to je nebetyčná ironie, ale pak si vybaví, jak se (často marně) snažili desítky hodin ovládnout soubojový systém Die by the Sword a smích je přejde. Nejenom, že DbtS nebyla jednoduchá hra, ona byla vskutku unikátní, protože hráči umožnila separátně ovládat pohyb avatara a máchání mečem. Revoluční samozřejmě neznamená, že hra byla také zábavná, ale to už záleží na osobním přístupu. Die by the Sword je zcela objektivně hra zajímavá i výjimečná a proto stojí za to, aby vám ji Pavel s Honzou Olejníkem blíže představili v následujícím gamesplay videu.

Die by the Sword je k dostání třeba na GOGu v balíčku s datadiskem Limb from Limb a důvod, proč tam nekoupíte i kdysi chystané pokračování je prostý – první hra se vůbec neprodávala, bylo by tedy bláznivé pokoušet osud znovu. Tvůrci tak přišli o možnost svůj netradiční soubojový systém odladit, což je škoda i pro hráče. Možná se dějiny hack and slash žánru mohly ubírat úplně jiným směrem. Nedá se le nic dělat, zůstala nám alespoň původní hra, kterou vám teď Pavel s Honzou názorně předvedou.

Tagy: akční retro gamesplay

Zdroje: Vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.