Retro GamesPlay: hrajeme střílečku Rise of the Triad
zdroj: tisková zpráva

Retro GamesPlay: hrajeme střílečku Rise of the Triad

18. 3. 2016 15:40 | Video | autor: Redakce Games.cz |

Rise of the Triad, tedy ta původní Rise of the Triad, ne nedávný remake, už v době svého vydání působila i mezi ranými devadesátkovými střílečkami jako podivínský, excentrický příbuzný, kterého pozvete na oslavu, protože se to sluší, ale nikdo se s ním moc nebaví. Není zlý, hloupý, je prostě „jiný.“ V čem tkví občas prazvláštní (v dobrém i ve zlém) design téhle nekonvenční střílečky od Apogee Software vám v Retro GamesPlayi předvedou Pavel Dobrovský a Honza Olejník.

Málokdo dnes ví, že měla původně být přímým pokračováním zakladatele žánru Wolfenstein 3D. Ukázalo se, že Hitler byl jen loutkou Triády, trojice velkých korporací, které plánují převzít kontrolu nad světem pomocí atomových hlavic namontovaných na rakety V-3. Nu a na vás bylo Triádu zastavit. Jenže po půl roce vývoje John Romero projekt Apogee chladnokrevně zrušil (idSoft měl práva na značku Wolfenstein), nejspíš proto, aby nikdo nekonkuroval připravovanému Doomu.

Scott Miller, polozapomenutý pionýr žánru, který tehdy šéfoval vývoji, musel rychle vyřešit, co s rozdělanou hrou, která nemůže využít značku Wolfenstein. Tým nakonec rychle splácal zápletku, která se netýká nacistické tématiky a jdou v ní použít už vytvořené assety. I to zčásti může za občas rozháraný styl téhle akce. Z nacistů se sice stali"kultisté," ale mezi zbraněmi najdete třeba MP 40 a občas probleskne uniforma nápadně připomínající ty nacistické.

Hra byla v mnohém inovativní. Rise of the Triad vás hned na začátku překvapí výběrem z několika postav. Nicméně, ne vždy inovace sloužila ku prospěchu věci. Ve hře se mísil občas netradiční design úrovní s několika absurdními nápady v čele s psím módem, intenzivní akcí a směsicí nápadů, které někdy do celkově hratelnosti sedly a někdy ne. To už vám ale předvedou Pavel s Honzou.

Nejnovější články