zavřít

Retro GamesPlay: hrajeme první 3D survival horor Alone in the Dark

iPad iPhone Windows

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Guinessova kniha rekordů hovoří o Alone in the Dark jako o „prvním 3D survival hororu“, což je možná pravda. Podstatné však je, že jde o titul, který nabídl předobraz survival hororů, jak jsme je pak znali po mnoho let a vlastně je tak známe i dnes díky řadě nástupnických her. Fixní kamera, spousta lekaček, kombinace akce a adventurních prvků, občas špetka RPG  - to jsou survival hry. Tak se pojďme podívat, jak se zub času na prvním Alone in the Dark podepsal, potažmo jestli na legendárním titulu od Frédéricka Raynalala pořád něco je.

První díl Alone in the Dark vydala společnost Infogrames už v roce 1992 a v mnoha ohledech vám zřejmě bude připadat směšný, což se bohužel prvním 3D hrám stává. Atmosféra by však stále mohla být taková, jakou si ji pamatujete. A pokud ne, tak si ji pojďte s námi připomenout.

Tagy: horor akční survival

Zdroje: Vlastní

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.