zavřít

Retro GamesPlay: hrajeme podvodní akční simulaci Archimedean Dynasty

Windows

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Protože se lidstvo úspěšně proválčilo až k totální destrukci zemského povrchu, nezbylo posledním přeživším finálního střetu, než se přesunout pod vodu a vybudovat tam civilizaci znovu. Povedlo se, ale všechno dospělo do podobného stavu, jako kdysi na povrchu. Podvodní svět 27. století představuje bojiště zájmů, na kterém se vzájemně střetávají náboženské kulty, piráti, zkažené korporace a trojice státních útvarů včetně Atlantické federace, Unie arabských klanů a Rusko-japonského šógunátu. A mezi tím vším se snaží navigovat a nějak přežít i žoldák Emerald “Dead Eye” Flint, hlavní hrdina parádní akční simulace Archimedean Dynasty z roku 1996, která se dá jednoduše popsat jako Wing Commander pod vodou. Názorně vám to předvedeme v dnešním retro gamesplayi.

Archimedean Dynasty je předchůdce známější série AquaNox a není to náhoda. Obě hry jsou propojené světem i trampotami hlavní postavy, protože je obě má na svědomí studio Massive Development. A když napíšeme, že jde o Wing Commandera pod vodou, tak to znamená, že vás čeká kombinace střílečky a simulace, ve které navigujete poměrně rozlehlý podvodní svět, vylepšujete vlastnosti svých lodí a sledujete košatý a zamotaný příběh, podávaný prostřednictvím animaček – na svou dobu hodně pěkných. V mezičase samozřejmě animačky zestárly, stejně jako celá hra. Pořád je ale radost ji hrát a dívat se na ni. Tak si to dnes užijte s námi.

Tagy: simulace akční

Zdroje: Vlastní

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.