zavřít

Retro GamesPlay: hrajeme legendární RPG Planescape Torment

Windows

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Pomalu se nám blíží vydání RPG Torment: Tides of Numenera (28. únor), což je duchovní nástupce kultovní klasiky Planescape: Torment z prosince 1999. Přestože ve své době nešlo o komerčně extra úspěšný titul, získal si díky kombinaci netradičního zasazení, klišé popírajícího hlavního hrdiny a zaměření na dialogy namísto soubojů srdce celé řady hráčů a novinářů – označení „kultovní“ se v případě Planescape: Torment opravdu nevzalo jen tak ze vzduchu, jak si ukážeme v dalším retro gamesplayi.

V roli Bezejmenného se na začátku hry probouzíte v márnici. A jak brzy zjistíte, jste nesmrtelní a prožili jste řadu životů. Jen si z nich nic nepamatujete. V průběhu hry se tak ve městě Sigil a v dalších „rovinách“ snažíte své vzpomínky na události a lidi oživit, což se děje primárně s pomocí dialogů, ne soubojů, jak bylo v té době v počítačových verzích Dungeons & Dragons RPG zvykem. Názorně vám to ve videu předvedeme.

Komunikovat s námi v průběhu vysílání můžete přes chat u videa přímo na Youtube

Tagy: fantasy izometrické

Zdroje: vlastní

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.