zavřít

Retro GamesPlay: hrajeme legendární "hudební" adventuru Loom

Windows Amiga

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

V dnešní době se za legendární nebo kultovní vydává kdejaká, s prominutím, blbůstka, přestože legend opravdových, u kterých lze tento statut jasně definovat a vysvětlit, je velmi málo. Adventura Loom z roku 1990 mezi ně ale patří. Hra od Briana Moriartyho a jeho kolegů z LucasFilmu totiž vynikala ve své době a vyniká i dnes nejenom seriózněji pojatým fantasy příběhem, ale hlavně designem hádanek, postavených na kombinování not, která reprezentují kouzla s různým účinkem, do malých melodií. Jestliže si neumíte představit, jak tento systém v praxi funguje, můžete se podívat na náš retro gamesplayi, kde vám hru názorně předvedeme.

Loom je krom jiného zajímavá i nabídkou tří stupňů obtížnosti, což v adventurách není zrovna obvyklé. Volba obtížnosti ovlivňuje podobu nápovědy, přičemž při hře na obtížnost "expert" hráč přijde o vizuální nápovědu a musí se řídit jenom svým sluchem. Tyto a další perličky o Loom se dozvíte v následujícím videu z hraní GOG verze hry.

Tagy: retro adventura gamesplay hudební hry

Zdroje: Vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.