zavřít

Retro GamesPlay: hrajeme akční adventuru Omikron: The Nomad Souls

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Adventura, bojovka, first person střílečka, otevřené prostředí, mysteriózní příběh o prolomení čtvrté stěny a David Bowie. Omikron: The Nomad Soul je prvotina Davida Cage a jeho týmu z Quantic Dream, která vykazuje všechny základní znaky pozdějších her studia včetně Heavy Rain, Fahrenheit i Beyond: Two Souls. V prvé řadě Omikron mixuje několik zcela odlišných žánrů, což někdy funguje solidně, jindy nefunguje vůbec (zdravíme FPS části), ale celek nějak pohromadě drží. Zejména díky zápletce, postavám a unikátní audiovizuální stylizaci, na které se podílel právě David Bowie.

Nedávno zesnulá kulturní ikona se na Omikron podílela nejenom hudbou a několikanásobným vystoupením svého alter ega přímo ve hře (vystupuje například se skupinou The Dreamers), ale „radila“ tvůrcům i s příběhem, o kterém se více dozvíte z našeho dalšího retro gamesplaye. V jeho průběhu si rovněž prohlédnete několik stylově a kulturně naprosto odlišných prostředí Omikronu, které vytváří zajímavé a živoucí prostředí, jaké v době vydání nebylo ve hrách běžné.

Tagy: retro gamesplay David Bowie

Zdroje: Vlastní

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.