zavřít

Recenzemi chválený Tomb Raider drnká videem na emo strunu

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Video autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Necelý týden zbývá do vydání akční adventure Tomb Raider, jejíž tvůrci z Crystal Dynamics si za cíl vetkli oživení dlouho běžící série a snad i změnu vnímání hlavní hrdinky Lary Croft ze strany hráčů. Dlouho, hodně dlouho jsem se sám bál, jak si tvůrci s takovou metou poradí, a když loni na E3 pustili ten děsivě brutální a akční trailer, začaly se mé obavy zhmotňovat do vyložené nechuti Tomb Raider hrát.

Prezentace hry na té samé výstavě však dojem z traileru napravila a další informace, vydávané v průběhu roku, postupně reputaci hry v mých očích jen vylepšovala. A přiznám se, poslední týdny už se na mírně sandboxové dobrodružství Lary Croft na ostrově, který ani omylem není prázdný a pustý, těším. Soudě dle vlny prvních recenzí se netěším zbytečně, když padají unisono kladná hodnocení napříč spektrem tištěných i online médií.

Autoři recenzí si většinou chválí, že se navzdory znatelnému posunu nálady do vážné či temné polohy, a změně charakteru Lary Croft, podařilo “nějak” zachovat feeling Tomb Raider her. Pochvalují si příběh, zábavné souboje a správně nastavené tempo, tedy až na poslední části hry, kdy se zdá, že to tvůrci vzali trošku moc videoherně a málo uvěřitelně.

Ale co médium, co autor, to trošku jiný pohled. A vy nyní ten svůj můžete upřít na jedno z posledních videí o Tomb Raider před vydáním příští týden. Jde o kousek, který vám má skrze ústa různých lidí naznačit, jaká je a co je Lara Croft. Je to typické drnkání na emo strunu, ale proložené alespoň střihy ze hry, takže to jako herní video tak tak projde. Slabší nátury nechť si ale vytáhnout kapesníčky :)

Tagy: akční survival adventura

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.