zavřít

Psychonauts 2 vyjde v roce 2018 a vydá ji Starbreeze

PlayStation 4 Windows MAC Xbox One Linux

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Nový update u crowdfundingového projektu Psychonauts 2 na Figu zveřejnil řadu nových informací. Tou nejdůležitější je, že hru vydá Starbreeze Studios. Ti do hry a její distribuce investují 8 milionů dolarů, přičemž vše se jim vrátí z prodejů – do zaplacení částky budou mít 85 procent z prodejů a po jejím vyrovnání 60 procent, a to včetně zisku z crowdfundingu. Značka Psychonauts ale nadále patří Double Fine a řadových backerů by se dohoda neměla nijak dotknout.

Hra by měla vyjít v roce 2018, ale je třeba říct, že Double Fine ještě nepřešli do plné produkce titulu a zatím experimentují a zkouší různé herní prvky. Což neznamená, že by nebylo nic hotové. Důkazem je i nové video, které ukazuje testovací oblast The Quarry. Z ní ve finální podobě hry nic neuvidíte, ale koncepčně jde o základ velkého hubu, který bude sloužit jako základna.

Tým na mapě Quarry provádí testování herních prvků, stejně jako celkového vizuálního pojetí. Obecně jde o oblast, v níž si mohou tvůrci zkoušet jednotlivé funkce, které by chtěli do hry zakomponovat, stejně jako vyzkoušet rozložení mapy, pojetí puzzlů, otevřenějšího světa a jeho zkoumání apod. Nicméně, nic z toho, co vidíte, není finální podoba hry, jde jen o testování.

Tým především řeší, jak zachovat původní, trochu neohrabaný styl hry v Unreal Enginu, kde je snadné tuto estetiku narušit moderní geometrií apod. Nakonec se jim ale prý podařilo nalézt zlatou střední cestu mezi původní kreslenou stylizací a soudobou technologií, která je na „domácký“ vizuální styl Psychonauts občas až moc detailní.

Tagy: akční plošinovka logická

Zdroje: tisková zpráva,All Games Beta,Fig.co

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.