zavřít

Psychonauts 2 vyjde v roce 2018 a vydá ji Starbreeze

PlayStation 4 PC MAC Xbox One Linux

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Nový update u crowdfundingového projektu Psychonauts 2 na Figu zveřejnil řadu nových informací. Tou nejdůležitější je, že hru vydá Starbreeze Studios. Ti do hry a její distribuce investují 8 milionů dolarů, přičemž vše se jim vrátí z prodejů – do zaplacení částky budou mít 85 procent z prodejů a po jejím vyrovnání 60 procent, a to včetně zisku z crowdfundingu. Značka Psychonauts ale nadále patří Double Fine a řadových backerů by se dohoda neměla nijak dotknout.

Hra by měla vyjít v roce 2018, ale je třeba říct, že Double Fine ještě nepřešli do plné produkce titulu a zatím experimentují a zkouší různé herní prvky. Což neznamená, že by nebylo nic hotové. Důkazem je i nové video, které ukazuje testovací oblast The Quarry. Z ní ve finální podobě hry nic neuvidíte, ale koncepčně jde o základ velkého hubu, který bude sloužit jako základna.

Tým na mapě Quarry provádí testování herních prvků, stejně jako celkového vizuálního pojetí. Obecně jde o oblast, v níž si mohou tvůrci zkoušet jednotlivé funkce, které by chtěli do hry zakomponovat, stejně jako vyzkoušet rozložení mapy, pojetí puzzlů, otevřenějšího světa a jeho zkoumání apod. Nicméně, nic z toho, co vidíte, není finální podoba hry, jde jen o testování.

Tým především řeší, jak zachovat původní, trochu neohrabaný styl hry v Unreal Enginu, kde je snadné tuto estetiku narušit moderní geometrií apod. Nakonec se jim ale prý podařilo nalézt zlatou střední cestu mezi původní kreslenou stylizací a soudobou technologií, která je na „domácký“ vizuální styl Psychonauts občas až moc detailní.

Tagy: akční plošinovka logická

Zdroje: tisková zpráva,All Games Beta,Fig.co

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.