První trailer remaku Mafie vám spustí záchvat nostalgie

13. 6. 2020 21:18 | autor: Aleš Smutný |

První trailer na Mafia: Definitive Edition, tedy kompletní předělávku u nás kultovní Mafie od Illusion Softworks, je tady. Ještě nemluví česky (ale dabing by hra měla mít), nicméně už má české titulky. A rovnou řeknu, že se mi anglický dabing zatraceně líbí a Tommy Angelo má příjemně realistický italský přízvuk, žádnou přehnanou dikci, jako měl třeba Ezio. No a tenhle příběh z New Yorku si budu chtít tentokrát užít s autentickým dabingem, když poprvé jsem jej měl s neméně kultovním dabingem Marka Vašuta.

Ten se asi (opravdu, v tuhle chvíli nevíme nic víc) nevrátí, protože remake Mafie bude mít přidané nové dialogy, nové filmečky a prostě věci, na které potřebujete nový dabing a nemůžete využít ten původní. Osobně hádám, že zatím českou verzi neslyšíte proto, že se český dabing teprve dokončuje, a tak se musíme spokojit s titulky pro daný trailer.

Pokud byste se obávali změn v ději, šéf Hangaru 13 Haden Blackman vysvětluje: "Příběh zůstal z většiny stejný, všechny velké příběhové momenty tam nadále jsou, všechny původní mise zde najdete, ale vše bylo přebudováno od základu.

Samotná upoutávka je sled filmečků, které mají především ukázat novou vizuální podobu, která stojí na modifikovaném Havok enginu, který pohání Mafii III. Což znamená, že obličeje možná nejsou na úrovni poslední várky AAA titulů, ale pořád jde o skvěle vypadající hru (nebo trailer, protože ze hry jsme záběry ještě neviděli), přičemž plus představuje i fakt, že remake má v rukách Hangar 13, který má s enginem zkušenosti právě z Mafie III.

Osobně se na hru hodně těším. Nejen kvůli nostalgii, ale i proto, že první Mafia byla velmi povedeným titulem, pro mne především kvůli příběhu a atmosféře, a klasickou mafiánku v moderním kabátku si dám líbit. I když už jsem ji vlastně hrál.

Mafia: Definitive Edition vychází 28. srpna na PC (Steam i Epic), PS4 a Xbox One.

Nejnovější články