zavřít

Přežijte další video z Medal of Honor: Warfighter

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Video autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Kdepak, žádné speciální jednotky české provenience v Medal of Honor: Warfighter nenajdete, dokonce ani v multiplayeru ne. A přitom Poláci a jiné okolní státy je tam mají. Když se přenesu přes tento nedostatek, tak další video (vycházející z traileru, který už jste viděli) z Medal of Honor: Warfighter vypadá prostě...úplně stejně, jako: všechny skriptované; vysokorozpočtové; na prvoplánové emoce působící; dlouhé, hluboké a táhlé tóny využívající střílečky typu Call of Duty (nejlépe model Modern Warfare).

Není nic špatného na tom, že se nejenom EA, ale každý, kdo na to má nějaké prostředky, snaží dělat svou verzi Call of Duty a kopíruje styl singleplayerových kampaní této série tzv. do mrtě. Když jde o způsob tvorby znamenající profit, není důvod to nedělat. Stejně tak ale nedělám nic špatného, když řeknu, že tento trend už odpuzuje a zcela upřímně si přeju, aby střílečky á la Call of Duty chcíply časem stejně, jako se to kdysi stalo realtime strategiím nebo nedávno hudebním hrám.

Pokud vám paměť slouží, tak víte, že jednu dobu musela mít každá firma svou realtimeovku, protože EA měla Command & Conquer. Trh se brzy saturoval, hráči poslali firmy s dalšími RTS klony do háje a dnes žne úspěch na tomto poli jen pár opravdu kvalitních titulů. A to samé už se událo s dungeony (jednu dobu jich bylo opravdu moc), motokárovými závodními hrami a dalšími žánry.

Jsem přehnaný idealista, ale doufám, že s tímto druhem stříleček to dopadne stejně. Na obranu Medal of Honor série musím říct, že emoce, adrenalin a skripty cpala do svých her mnohem dříve, než Call of Duty (zdravím Allied Assault). A mám pocit, že tehdy mnohem zajímavěji, syrověji a inteligentněji. Na to by si tvůrci z Danger Close měli vzpomenout – ne na to, že je třeba zkopírovat CoD. Uvidíme, s čím přijdou, až Medal of Honor: Warfighter vyjde na PC, PS3 a X360 23. října tohoto roku.

Tagy: akční

Zdroje: VG247

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.