Podívejte se, jak vypadá DiRT 5 na méně výkonném Xboxu Series S
zdroj: Codemasters

Podívejte se, jak vypadá DiRT 5 na méně výkonném Xboxu Series S

17. 9. 2020 11:56 | Video | autor: Patrik Hajda |

Letošní launch nových konzolí je v jedné věci úplně jiný než v předcházejících obdobích. Nedoprovází ho totiž ani nová Forza Motorsport, ani nové Gran Turismo. Tyto závody byly nedílnou součástí úvodní nabídky her pro novou generaci z jednoho prostého důvodu – na autech se nejsnáze ukazuje generační skok. Vezmete jeden model, který do nejmenšího detailu zpracujete podle skutečné předlohy, zatímco okolí je většinou natolik rozmazané, že mu nemusíte věnovat takovou péči.

Ale ani jeden ze zástupců těchto sérií letos zřejmě nedorazí. Otěží se tak ujímá studio Codemasters, když jejich chystané arkádové závody DiRT 5 jsou dosud jedinou závodní hrou vycházející spolu s novými konzolemi. Chcete důkaz místo slibů? Studio vydalo první záběry z hraní nikoliv na nejvýkonnější konzoli Xbox Series X, ale jejím menším, ořezanějším bráškovi Xbox Series S.

Nutno dodat, že DiRT 5 obecně není kdoví jak dechberoucí hrou z hlediska grafiky. Jak píši ve svých dojmech, umí vytvořit neuvěřitelnou atmosféru s pomocí efektů počasí a denní doby, ale není dle mého názoru srovnatelným „benchmarkem“, jakým mohly být auta z chystaného Gran Turisma 7.

Hra na videu vypadá, že se na Xboxu Series S hýbe bez problémů, ale o nějaké vyložené kráse se prostě hovořit nedá, což může být samozřejmě způsobené vybranou kamenitou lokací (zasněžený sever či tropická džungle je pro oko diváka prostě něčím úplně jiným).

Zároveň se nám konečně naskytuje pohled na novou disciplínu Rock Bouncer inspirovanou italskou výzvou Path Finder, ve které se snažíte sami překonat náročnou trať v co nejkratším čase za volantem velice schopné buginy.

DiRT 5 vyjde 6. listopadu na PC, PlayStationu 4 a Xboxu One, 10. listopadu na Xboxu Series X a S, a i když datum vydání na PlayStationu 5 ještě nebylo zveřejněno, můžeme se domnívat, že se jím stane launch samotné konzole, tedy 12. listopad. Hra v příštím roce rozšíří podporované platformy ještě o Stadii.

Nejnovější články