Nové záběry ze samurajského akčního RPG Ni-Oh čarují hlavně atmosférou
zdroj: tisková zpráva

Nové záběry ze samurajského akčního RPG Ni-Oh čarují hlavně atmosférou

7. 3. 2016 12:04 | Video | autor: Aleš Smutný |

Jen tucet let trvalo, než se strastiplný vývoj Ni-Oh přiblížil k fázi vydání. Anabázi akčního RPG ze středověkého Japonska jsme rozebrali v tomto článku, ale stojí za připomenutí, že u zrodu hry stál scénář Akiry Kurosawy a producent Kou Šibusawa. Nové záběry z hraní nejsou zas tak nové, protože pochází z loňské Tokyo Game Show, ale studio Team Ninja je vydalo až teď.

Jak si můžete povšimnout, Ni-Oh má hodně společných prvků s Dark Souls, ale také v něm najdete prvky Onimushy a především příklon Team Ninja k akčnějším hrám. Takže sice váš samuraj v mystické verzi Japonska z 16. století sice padne po pár ranách protivníka, ale k ruce má řadu speciálních útoků, které mu mohou pomoci zlikvidovat i mocnější nepřátele během pár ran.

Animace využití speciálních útoků, které se nabijí do vašeho meče nebo naginaty jsou vážně pěkné. Kupříkladu vyvolání psa (šiba inu?) je stylové, stejně jako následný vizuální efekt, který ostře kontrastuje s temným, hrozivým prostředím. Tvůrci se obecně pěkně pohráli s různými vizuálními efekty, které občas připomínají prolínání reality do dobového obrazu.

Rozdělování bodů ke schopnostem, vyzbrojování i samotné křižové menu quick itemů evokuje Souls sérii. Celkově to vypadá, že hra bude na půli cesty mezi principy Souls a Onimushy, jejíž kopií původně měla být, dávno předtím, než se ke kormidlu dostali Team Ninja.

Kdy hra přesně vyjde nevíme, ale mělo by to být ještě letos a to na PS4. A ačkoliv ve videu sledujete japonskou verzi hry, počítá se i s anglickou lokalizací.

zdroj: Archiv

Nejnovější články