Mass Effect anime zvedá spíš žlučník, než obočí
zdroj: Archiv

Mass Effect anime zvedá spíš žlučník, než obočí

16. 7. 2012 12:25 | Video | autor: Petr Poláček |

Zatímco Microsoft se při snaze o rozšíření univerza Halo 4 rozhodl jít cestou velmi zajímavého hraného seriálu Forward Unto Dawn, v BioWare vsadili v případě Mass Effect 3 na anime film. A neudělali dobře, pokud vás zajímá můj názor. Krom toho, že jim tak nějak nevyšel timing, protože hra už je nějaký ten měsíc venku, zatímco film nazvaný Mass Effect: Paragon Lost bude hotový až v listopadu, tak se mi na základě traileru z Comic-Conu (sledujte po rozkliku) zdá, že odfláknutější práci známé studio Production I.G (Ghost in the Shell a další) už dlouho nevypustilo.

Zvětšit zdroj: Archiv

Samozřejmě, pořád jde pouze o ukázku, ale trhaná animace a laciná kresba už se asi nezmění. Zachránit celou věc může snad jen scénář z pera Henry Gilroye (Star Wars: The Clone Wars), ale s ohledem na zvolený námět to považuju za dosti nepravděpodobné.

Paragon Lost se bude točit okolo dobrodružství Jamese Vegy a boje jeho jednotky proti Colletors před událostmi v ME3. James je sice ve hře sympaťák, ale není to žádný filosof, takže od Paragon Lost lze očekávat hlavně akci, pak ještě akci a nakonec zase akci, která zatím nevypadá nejlépe.

Moc prostoru k intelektuálním debatám a řešení problémů galaxie zkrátka námět neposkytuje. Nebudu samozřejmě film zatracovat ještě před vydáním, ale jednak si nejsem jistý, že si v listopadu budu schopný vůbec na nějaký Mass Effect vzpomenout, a hlavně mě k tomu doposud zveřejněné materiály vůbec nemotivují.

zdroj: Archiv

Nejnovější články