Lara Croft je šikovnější než MacGyver, jak naznačuje video z Rise of the Tomb Raider
zdroj: tisková zpráva

Lara Croft je šikovnější než MacGyver, jak naznačuje video z Rise of the Tomb Raider

21. 10. 2015 19:09 | Video | autor: Petr Poláček |

Lara Croft umí hodně věcí – přežít krkolomné pády, vypořádat se s ozbrojenými nepřáteli, porazit medvěda, vykuchat a stáhnout divou zvěř, rozdělat oheň ve dvoumetrové vrstvě sněhu. Pokud jste někdy měli dojem, že MacGyver je borec, pak byste se měli Laře omluvit, protože minimálně v Rise of the Tomb Raider jeho žezlo pro největšího survival univerzála všech dob přebírá, a ještě tento titul povyšuje na novou úroveň. Důkazem je třeba první ze tří plánovaných videí, které letmo představuje prostředky, jaké Lara může a musí k přežití využít.

V zásadě lze moudra z videa shrnout do tvrzení, že Lara upotřebí prakticky všechno, aby si z toho vyrobila „něco“ – léky, upgrade zbraní, speciální náboje a tak dále. Tvůrci se skrze video rovněž snaží naznačit, že je na hráči, jaké schopnosti, předměty a zbraně chce upgradovat v závislosti na zvoleném herním stylu. Buď může jít do akce po hlavě, snažit se o tichý přístup nebo zvolit zlatou střední cestu. Možnost výběru vlastní cesty je vůbec fráze, kterou na záběrech videa uslyšíte často, asi tak každých pět sekund. Jsem hoooodně zvědavý, jak na tom hra bude v reálu.

zdroj: Archiv

Rise of the Tomb Raider vyjde pro Xbox One a Xbox 360 10. listopadu, verze pro další platformy (PC, PS4) vyjdou v příštím roce. PC verze někdy na jaře, PS4 verze zřejmě až na podzim.

Nejnovější články