Hořící kříž a desítky děsivých očí naznačují hororovou premisu Outlast 2
zdroj: tisková zpráva

Hořící kříž a desítky děsivých očí naznačují hororovou premisu Outlast 2

29. 10. 2015 18:31 | Video | autor: Petr Poláček |

Nevěřícně zírám na datum, kdy tvůrci z Red Barrels oznámili, že připravují pokračování parádní hororové lekačky Outlast a dumám, kam celý jeden rok zmizel. Je to tak, Adam psal o Outlast 2 přesně před rokem, kdy ale vývojáři neměli žádné podrobnosti, s nimiž by se chtěli pochlubit. Během roku ale na Outlast 2 (doufejme) usilovně pracovali a rozhodli se pochlubit s výsledkem. Nejásejte, ruce svěste zase dolů, protože k dispozici je zatím jen video upoutávka, byť hodně sugestivní, a ideologický nástřel konceptu, kterým chtějí tvůrci hráče děsit tentokrát.

Hořící kříž je sám o sobě dost jasný výjev (i když plameny šlehají špatným směrem), ale co když se najednou změní perspektiva a je jasné, že kříž nejenom hoří, ale je ke všemu obrácený? Kdepak, to asi nebude práce rozpumprlíkovaných blackmetalistů... či jiných uctívatelů antikrista.

Když se obraz přepne do pohledu skrze noktovizor, tak všude okolo obráceného hořícího kříže uvidíte do tmy svítící oči. Co to znamená, netuším. Zjevně ale půjde o sektu, která svůj prapodivný způsob života praktikuje na nějakém uzavřeném místě, kam se opět vydáte s kamerou se zapnutým módem pro natáčení v noci. A to uzavřené místo bude zbrusu nové, stejně jako postavy, příběh, hrdina a jiné styčné body každé hry. Přesto ale pořád půjde o hru, kterou fanoušci Outlast poznají na první pohled.

zdroj: Archiv

Outlast 2 vyjde na podzim 2016 a kryptická upoutávka má naznačit, že nic není černobílé, a o tom, co je dobré a špatné rozhoduje ten, kdo má navrch. Dovolím si citovat tiskovku: „Lidská povaha nás tlačí do extrémního násilí a zkaženosti, kterým si ospravedlňujeme božským vnuknutím a vidinou věčného ráje. Ty nejhorší věci vznikají kvůli zoufalství a slepé víře. A Outlast 2 otestuje vaši víru tím, že vás uvrhne do místa, kde jediným příčetným způsobem chování je se zbláznit,“ snaží se premisu Outlast 2 popsat spoluzakladatel Red Barrels Philippe Morin a jeho kolega David Chateauneuf dodává, že mají tvůrci v záloze spoustu překvapení a nemůže se dočkat, až skrze hru nechají hráče trpět.

Nic víc už ale Red Barrels neprozradili, dokonce ani platformy, na kterých by hra měla vyjít. Ale zřejmě půjde o klasické kombo PC, PS4 a Xbox One, jestli mi povolíte, abych si hrál na Libuši.

Nejnovější články