zavřít

Gelflingové, do útoku! Tahové RPG The Dark Crystal věrně napodobí postavy seriálové předlohy

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X

- Video autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Pokud jste předplatiteli Netflixu, pak už jste si asi všimli pozoruhodného seriálu The Dark Crystal. Pozoruhodný je například tím, že vychází ze stejnojmenného filmu z roku 1982. Ale ještě zajímavější je fakt, že jde v obou případech o loutkovou fantasy podívanou. Pokud se vám seriál zalíbil a chtěli byste se o světě Thra a jeho obyvatelích dozvědět víc, vyhlížejte videoherní adaptaci The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics.

Sám jsem se s Gelflingy setkal až díky seriálu a zatím mám za sebou jen první díl, ale už v něm se celá zápletka zdá být poměrně jasná. Země Thra je závislá na titulním temném krystalu, který střeží stařešinové z rodu Skeksisů. Gelflingové jim bezmezně věří, pracují pro ně, odvádějí jim desátky.

Ale jak to tak s panovníky bývá, jejich veřejná tvář není skutečná. Malí Gelflingové, považovaní v podstatě za obtížný hmyz, se dozví pravdu a začnou bojovat. Přesně o tom – o tahových soubojích – bude i herní adaptace.

Nový trailer nabízí bližší pohled na soubojový systém, který se nezdá nijak originální (na rozdíl od zasazení hry). Nicméně video chce upozornit na jiný aspekt – věrně zpracované postavy. Nabízí se pohled na slečnu Deet (Gelflinga), asi nejhodnější stvoření v tamějším světě.

Je tu i Aughra, nejmoudřejší z Gelflingů a vlastně i zpodobnění samotné Thra. A aby nešlo jen o ty kladné postavy, uvidíte i digitální zrození skeksiského komorníka SkekSila. Své bojovníky budete vylepšovat novým vybavením a schopnostmi, kterými se přizpůsobíte podmínkám různých prostředí a nahodilým událostem.

The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics vyjde koncem letošního roku na PC, PlayStationu 4, Xboxu One a Switchi.

Tagy: strategie fantasy taktická Netflix

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.