zavřít

GDS 2012: Zuzana Kostićová - Ženy v počítačových hrách

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

S dalším videozáznamem přednášky, která se uskutečnila během GDS 2012, na chvilenku vyjedeme se zajetého kurzu veskrze prakticky zaměřených kousků a předhodíme vám jeden spíše akademický. Ale počkejte, neděste se a neutíkejte! Přednáška Zuzany Kostićové vás bude zajímat, protože se zabývá ženskými hrdinkami ve hrách a jejich zpracováním.

Pokud si videozáznam přednášky po rozkliku pustíte, čeká vás tři čtvrtě hodiny zajímavých informací a myšlenek, které se zabývají tím, jestli jsou hry sexistické, jak se na ženy ve hrách dívá feministická scéna, jak se vlastně zobrazení žen ve hrách analyzuje, a tak dále. Speciální prostor přitom v přednášce dostane Lara Croft, hrdinka série Tomb Raider. Zuzana Kostićová se vám pokusí vyložit, proč si některé feministické autorky myslí, že Lara je ve skutečnosti převlečený chlapec…. To si vážně nenecháte ujít, že jo :) A znovu připomínáme, že všechny doposud zveřejněné videozáznamy přednášek z GDS 2012 najdete za tímto odkazem.

Tagy: gds 2012

Zdroje: Vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.