Divinity: Original Sin 2 prolomí mlčení a bude nakonec plně nadabovaná
zdroj: Archiv

Divinity: Original Sin 2 prolomí mlčení a bude nakonec plně nadabovaná

28. 8. 2017 12:56 | Video | autor: Patrik Hajda |

U izometrických RPG jsme poměrně zvyklí na tiché rozhovory s NPC, kteří zamumlají maximálně tak pozdrav „Greetings, traveller!“ a zbytek konverzace stojí a padá na ochotě hráče číst desítky řádků textu. Divinity: Original Sin II neměla původně obsahovat ani ty namluvené pozdravy. V půlce vývoje však došlo k zásadnímu zlomu.

Začalo to právě touhou nadabovat alespoň kratičké věty, zvuky a skřeky. Proces nebyl nijak zvlášť náročné, ale bohužel výsledku nepůsobil moc dobře. Sám tyto polovičaté dabingy shledávám spíše rušivými, než užitečným dotvářením atmosféry. A k radosti pravděpodobně všech se v Larian Studios rozhodli: když už, tak už nadabujeme každičké slůvko ve hře.

Pro představu obtížnosti takového úkolu nejlépe poslouží čísla. Tak třeba počet slov čekajících na nadabování přesahoval jeden milion. Tento milion se rozprostírá na 74 tisících řádek vycházejících z úst 1200 různých NPC. Ty si rozdělilo celkem 80 dabérů, zatímco hlasů hlavních postav se ujali profláknutí herci.

Role Red Prince se chopil Harry Hadden-Paton, který již dříve ztvárnil třeba Edmunda v Divinity: Dragon Commander nebo inkvisitora v Dragon Age: Inquisition. Alix Wilton Regan bude hlasem elfí vražedkyně Sebille a kromě her ze série Divinity ji můžete znát třeba ze třetího Mass Effect a série Dragon Age. Další hlasy patří Tamaryn Payne (postava slavného hudebníka Lohse), Chris Finney (bývalý voják Ifan ben-Mezd), Alec Newman (pirát Beast) a Christopher Bonwell (kdosi nemrtvý). Některé tyto hlasy vám budou povědomé, pokud jste hrál hry jako Killzone 3, Zaklínač 2 a 3, některé Assassiny a hry z universa Warhammer 40,000.

O kvalitu dabingu tak nemusíte mít vůbec strach a ani ostatní zvukové projevy nebudou nijak odbyté. Tak například, při každém vstupu do oblasti se náhodně, ale logicky v kontextu prostředí vygenerují zvuky, takže při návratu do té samé lokace neuslyšíte zcela stejnou variaci ptáčků, větru, padajícího listí, šumění vln apod. Spolu s dabingem se navíc objevila nutnost kočírovat hlasitosti dynamicky. Když třeba stojíte u ohně, slyšíte především praskání dřeva, ale když se s někým zapovídáte, musí tyto zvuky ustoupit do pozadí, aby byl slyšet dialog.

Delší video výše se zabývá i hudební stránkou Divinity: Original Sin II, která byla nahrávána živým orchestrem v Budapešti. Už z prvních tónů je cítit kvalitní epický soundtrack podtrhující vaše dobrodružství. Na to se můžete vydat již 14. září na Steamu za 45 eur.

Nejnovější články