zavřít

Deset minut z nadějných Halo Wars

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Můžete sérii Halo nenávidět, ale záběry z nesmírně propracované RTS podobné Command&Conquer byste si neměli nechat ujít.

PCčkáři mohou sérii Halo nesnášet nebo dokonce vyloženě nenávidět (ostatně dávají to znát i slabou čteností všech takových článků :), což se jim po hodně opožděných konverzích či Vista-exkluzivitě dvojky nelze divit, ale teď by měli svůj odpor hodit za hlavu. Nové desetiminutové video totiž ukazuje ve velmi nadějném světle Halo Wars, sci-fi RTS od začátku navrženou pouze pro Xbox 360, pocházející od tvůrců Age of Empires z Ensemble Studios a zjevně apelující na fanoušky Command & Conquer.

Z úvodní cutscény s údolím z mála polygonů a primitivních stromů si asi nikdo na zadek nesedne, ale jakmile letka dorazí do zdí obehnané základny UNSC, je vše jinak. Struktury svým stylem připomínají letadlovou loď a každá jejich běžná činnost je detailně animována, stejně jako pohyb okolních dělníků či mechaniků. Doprovodný komentář pak seznamuje se způsobem ovládání na gamepadu a hlavním kruhovým menu (stejné bude např. v C&C3 datadisku) zabírajícím celou obrazovku. Přes něj dává vyrábět vozidlo Warthdog, s jehož fyzikou si někdo opravdu vyhrál. Svítí mu přední světla, při každém rozjíždění dostává smyk a nechává za sebou zvířený prach ve vzduchu. Když se pustí do boje s nedalekými Covenanty, zjistíte, že nejlepší taktika spočívá v jejich prostém přejetí.


Halo Wars 10-minutové komentované video - stažitelná verze (246 MB, 1280x720)

Poté dva džípy přeskakují hluboký kańon (po doskoku jim realisticky pérují kola) a centrum pozornosti se přesouvá o kus dál na mapě, kde zuří mohutná bitva desítek jednotek. Fandové Halo nepochybně poznají své oblíbence, kteří raketami odstřelují mimozemšťany nebo létají v různé výšce vzduchem, kde po jejich fialově osvětlených křídlech zůstává viditelná brázda. To nejlepší však přichází na konec, kdy na příjezd těžkých obraněných tanků reaguje počítač vysláním obřího chodícího pavouka, který svým zeleným paprskem sežehne vše ve svém okolí. USNC naštěstí mají v záloze orbitální kanón, po jehož zásahu Scarrot chvíli vrávorá a snaží se za fosforeskujícího záření z jeho útrob ještě horko těžko postavit na nohy, ale druhá ráno ho dodělá. Vydání Halo Wars se plánuje na příští rok.
zdroj: GT, vlastní

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.