zavřít

Assassin's Creed IV let's play video nabízí 14 minut záběrů ze hry

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox 360 Wii U Xbox One

- Video autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Vývojáři z Ubisoftu se vám rozhodli ušetřit peníze, které byste normálně utratili za hru, a raději vám Assassin’s Creed IV: Black Flag ukáží v celé kráse na záběrech z oficiálních let’s play videí. Posledně vás v sedmiminutovém videu vzali na prohlídku lodních bitek a obléhání pevností, dnes vás šéf vývoje Ashraf Ismail pozve na skoro čtvrthodinovou prezentaci těch samých prvků, co minule, jen v mnohem detailnějším provedení. A s bonusem!

Na záběrech videa v článku si prohlédnete všechny možnosti při obsazování poškozené nepřátelské lodi, dozvíte se o strategickém významu počasí, ale hlavní část dlouhé ukázky tvoří záznam z mise, kde tvůrci předvádí herní styl, který označují za stealth. V zásadě jde o to, že Edward nezabije každého nepřítele na první pohled, ale chová se spíše jako assassín a využívá prostředí k nepozorované likvidaci nepřátel. Když zavřete obě oči a zacpete si uši, dá se tomu říkat stealth, ale... to je fuk.

Jestli Assassin’s Creed IV na záběrech videa něčím opravdu imponuje, pak jde o technickou stránku hry. K vidění není žádné nahrávání. Veškeré přesuny mezi souší, loudí a opět souší jsou plynulé a svět působí celistvě a nepřerušované. Nehledě na to, že se Ubisoftu podařilo Karibik graficky "namalovat" opravdu atraktivní.

...

Při pohledu na záběry konečně dává smysl i možnost slézat stromy, což byl v divočině AC III hlavní herní prvek. Na to konto si říkám, jestli AC III nebylo pouhé technologické demo, zatímco AC IV je opravdový další díl v sérii. Nechci se však rouhat vůči všem těm milionům hráčů, co si v AC III užívali mnohahodinový tutoriál, rozkouskování herního světa na tisíce loadingů, nelogický design questů nebo stoprocentní absenci jakékoli taktiky v soubojích, které se tím pádem proměnily v absurdně krvavá jatka.

Vlastně cítím potřebu napsat, že zatímco při hraní AC III jsem trpěl, jako starý kůň, čtverka se zatím jeví slibně. Proti svému předchůdci se jasně vymezuje, a přestože svým obsahem je původním hrám notně vzdálená, koncepčně na ně přímo navazuje svou otevřeností. Uvidíme na konci listopadu, jak moc jsem se záběry ze hry nechal ovínit...

 

Tagy: akční sandbox historická

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.