Zombie horor Rise Of Nightmares pro Kinect bude brutální
zdroj: tisková zpráva

Zombie horor Rise Of Nightmares pro Kinect bude brutální

25. 3. 2011 14:01 | Téma | autor: Aleš Smutný |

Segou oznámená hra Rise Of Nightmares bude výletem Kinectu do světa, kde nejsou jen plyšová zvířátka, rozesmátí avataři hrající společenské hry a celkově roztomiloučké prostředí. Půjde o brutální, mládeži nepřístupný akční horor. ESRB dalo hře označení M(ature), což je 17+. Co nás ale na této hře hlavně zajímá, je její obsah.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

Zde je popis ESRB, který vedl k zařazení do kategorie M. „Hororová hra postaví hráče do role amerického turisty, který musí zachránit manželku ze spárů šíleného vědce. Z pohledu první osoby bojujete se zombiemi pomocí boxerů, nožů nebo motorové pily. Prostředí bude ryze interiérové a boj je úmyslně přehnaný s cákanci krve, zraněním, které vyúsťuje v oddělení končetin či rovnou dekapitaci, přičemž kusy těla zůstávají na zemi.

„Některé sekvence a cut scény ukazují intenzivní násilí. Muž hlasitě řve, poté co jej probodnou dlouhé bodce... postava přeťatá v půli se plazí v kaluži krve, voják je rozerván vedví monstrem, přičemž obrazovku zacáká krev.“ Nyní přichází ještě popis sexuálních narážek, což je už úsměvné a ukazuje to, jakým detailům se musí v ESRB věnovat, aby mohli hru oštemplovat hodnocením.

„Během hry nosí ženské postavy sporé oblečení, třeba zbytky zakrývající ňadra. V jedné sécně sedí žena hlavnímu hrdinovi na hrudi a mají jasně sex evokující dialog. Rozhovory také obsahují věty jako „Nejlepší sex mého života...kur*a...hov*o“.

Zdá se tedy, že se chystá pořádný béčkový splatter pro Kinect. Žádná velká umělecká hodnota, ale pokud dokáže odhadnout míru absurdity a nadsázky, výsledkem třeba bude zábavná krvárna, která se nebere smrtelně vážně a umí i tak vystrašit. Hra vyjde logicky na X360, ale nevíme kdy. Oznámena byla loni na jaro tohoto roku, ale nic bližšího nevíme.

Nejnovější články