zavřít

Zákaz hry FIFA World Cup 2002 v Německu

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Zní to šíleně, ale je to skutečně tak.

Fotbalová hra FIFA World Cup 2002 od EA Sports, tedy hra, která je venku zhruba rok, byla v Německu soudem zakázána. Pokud teď marně pátráte v paměti po násilných prvcích, za které by se snad dal titul zlynčovat, můžete přestat - ne, tentokrát nikdo nepřišel na to, že kopání penalty kazí mládež, důvod je mnohem jednodušší. Brankář národního týmu Oliver Kahn totiž zjistil, že jeho osoba je zahrnuta do hry bez jeho vědomí, jinými slovy - že on za to nic nedostal. Samozřejmě se mu to příliš nelíbilo, zavolal právníkovi (však to znáte ;) a po pár měsících soudních tahanic se věci mají následovně.

Pokud bude hra FIFA World Cup 2002 i nadále v Německu prodávána, hrozí herním producentům z Electronic Arts pokuta 250 000 Euro nebo dokonce půl roku vězení. Samotný Kahn také žádá odškodnění, což by podle novinářů mohlo motivovat také další obdobně "postižené" hráče. Jeho právník Matthias Prinz dokonce tvrdí, že už dostal zakázky i od jeho kolegů. Kluci, berte to přece sportovně!

Update 28.4. by jd - Lukáš Svoboda z FifaCZ poslal doplňující informace k celé kauze do našeho fóra. Zajímavé je také to, že Oliver Kahn už chyběl v zatím poslednímu dílu FIFA 2003, ale z internetu je možné stáhnout patche, které ho do hry přidají, stejně jako Ronalda do Realu Madrid.

zdroj: PCGames, Chip, ICQ

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.