zavřít

Vývojářskou soutěž o hry pro DOS vyhrál Silly Knight

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

Operační systém DOS už u většiny lidí nenajdete, a spousta z nich si ho dokonce ani nepamatuje. Není divu. DOS se dnes neprodává, Microsoft svůj dříve rozšířený MS-DOS nevyvíjí a jeho poslední verze vyšla už před sedmnácti lety. Přesto pro něj stále vznikají hry a točí se kolem něj aktivní homebrew scéna. Její součástí je i Sledge, který na svém blogu High Voltage uspořádal vývojářskou soutěž právě na DOS.

Pravidla soutěže byla jednoduchá: hra musela být funkční na MS-DOS 6.22, na počítači 486DX s 50MHz procesorem a s 8MB RAM, a nesmělo jít o textovku. Do soutěže se sešlo celkem šest kandidátů, o vítězi hlasovali registrovaní uživatelé High Voltage a vítězem se s 11 hlasy stala hra Silly Knight (na úvodním obrázku).

Na druhém místě pak skončila Space Assault s 10 hlasy, třetí místo obsadila Ptakovina se 3 hlasy, čtvrté místo Dungeons of Noudar se 2 hlasy, páté místo House Breaker se 2 hlasy a na posledním místě je Alien River s 1 hlasem.

Hry si můžete stáhnout jak z High Voltage (přímo odsud, formát .zip), nebo je najdete také na webu doshaven.eu. Ten je domovem DOSové homebrew scény, která se díky Sledgeovi rozrostla o šest nových her.

Pro pořádek se sluší dodat, že cena pro vítěze byla poukaz v hodnotě 480 Kč na Steam, GOG či megaknihy.cz s bonusem v podobě klíče na jednu z několika relativně nových her na Steamu. Pokud se vám takováto sympatická iniciativa a soutěž líbí a pořád máte někde DOS (nebo DOSBox), můžete si hry stáhnout z odkazu výše, nebo zavítat na doshaven.eu a porozhlédnout se tam.

Tagy: retro

Zdroje: high-voltage.cz

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.