Vyjde nakonec Rise of Nations v češtině?
zdroj: tisková zpráva

Vyjde nakonec Rise of Nations v češtině?

21. 7. 2003 15:15 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Po Age of Mythology se nepříjemné komplikace nevyhnuly ani lokalizaci další real-time strategie z produkce domácích AT Computers - Rise of Nations (80%).

Obrázek zdroj: tisková zpráva O některých potížích jsme psali dříve, jiné se dostaly na veřejnost dnes odpoledne, kdy Pavel Šťastný z ATC do jednoho diskusního fóra podal bližší vysvětlení, co za tím vším vězí a zdali je reálné zahrát si českou verzi hry do konce července.

    Abych úplně rozptýlil všechny dohady. Čeština je 100% hotová, ale bohužel Microsoft před 3 týdny zablokoval veškeré lokalizace svých her do jazyků na východ od Německa. Proč se můžeme zatím pouze dohadovat. Faktem zůstává, že RoN je plně připraveno k distribuci a zoufale jednáme s centrálou MS, aby nám alespoň na tuto hru udělila výjimku. Pokud se tak nestane, češtinu si budete moci stáhnout zdarma z internetu... [více]
K poslední větě citace bych ještě doplnil, že tím se myslí download češtiny zdarma jen pro majitele anglické originálky. Jak celá kauza nakonec dopadne, vás samozřejmě budeme informovat v příštích dnech. Pravdu však mají ti, kteří poukázali na skutečnost, že kdyby nedošlo k dvouměsíčnímu zdržení oproti dříve slibovanému termínu vydání současně s evropskou premiérou (tedy 23. května), letní restrikce Microsoftu by se na českou verzi vůbec nemusela vztahovat.
zdroj: ICQ

jd

Nejnovější články