Všechny Oddworld hry v jedné krabici - na PC poprvé
zdroj: Archiv

Všechny Oddworld hry v jedné krabici - na PC poprvé

6. 12. 2010 19:21 | Téma | autor: Petr Poláček |

Krabici plnou podivných světů, chystají tvůrci z Oddworld Inhabitants pro všechny fanoušky herního universa Oddworld. Ještě před koncem roku vydají na Steamu PC kompilaci nazvanou Oddboxx, která bude obsahovat všechny čtyři hry (poprvé takto pohromadě nejenom na PC), jež v rámci Oddworld série doposud vyšly – vylepšené a upravené po stránce technické i designové.

Zvětšit zdroj: Archiv

První dvě - Oddworld: Abe’s Oddysee a Oddworld: Abe’s Exoddus - na PC vyšly (jsou v tuto chvíli dostupné na Steamu i na GoodOldGames) a hráči je dobře znají. Další tva tituly - Oddworld: Munch’s Oddysee a Oddworld: Stranger’s Wrath – vyšly ve své době pouze na konzoli Xbox a v rámci kompilace si tedy na PC odbudou premiéru.

Abe’s Oddysee a Abe’s Exoddus si možná pamatujete jako skvěle stylizovaný mix plošinovky a adventure. Naproti tomu Munch’s Oddysee byl netradiční slepenec adventure, strategie, puzzlů a akce, který herní svět poprvé v rámci série zobrazil ve 3D, a přestože kritiky zaujal, prodejně ve své době propadl.

No a Stranger’s Wrath překlopil sérii do úplně jiné roviny, když vynechává adventurní prvky a soustředí se jen a jen na zábavnou akci v 3rd a 1st person perspektivě. Prodeje hry byly kvůli špatnému marketingu chabé, ale kritické ohlasy na hře oceňovaly originalitu ve zpracování a skvělou hratelnost. Uvidíme, co na to všechno řeknou PC hráči, jejichž nároky na střílečky jsou přeci jenom poněkud vyšší než u hráčů konzolových.

Jakmile budeme znát podrobnější informace o přesném termínu vydání, ceně a charakteru vylepšení jednotlivých her, dáme vědět. Stranger’s Wrath a Munch’s Oddysee se navíc časem objeví i na PS3, aby majitelé této konzole nesmutnili a nemuseli nic nikomu závidět.Nejnovější články