zavřít

Vítězem letošních IGF je Quadrilateral Cowboy, bodoval i Hyper Light Drifter

Windows MAC

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

Pestré nominace na v pořadí už devatenácté předávání cen nezávislých her IGF (Independent Games Festival Awards) před pár dny vyústilo v neméně zajímavé výsledky. Odborná porota a v jednom případě i hráči rozhodli a jedním z největších vítězů, minimálně co do získané peněžité odměny, je Quadrilateral Cowboy.

Ten získal „hlavní“ cenu 30 tisíc dolarů v rámci vítězství v kategorii Seumas McNally Grand Prize a to jednoduše za nejlepší nezávislou hru. Předávání cen proběhlo v rámci letošní vývojářské konference GDC (Game Developers Conference) v San Franciscu se záznamem dostupným na Twitch kanálu GDC.

Zmíněný Quadrilateral Cowboy skóroval rovnou dvakrát, když získal také ocenění za nejlepší design. Dvě ceny se podařilo získat také debutantům ze studia Heart Machine za jejich parádní akční RPG Hyper Light Drifter. To se může nyní pochlubit oceněním za nejlepší grafiku a za cenu hráčů, kdy se hlasovalo ve veřejné online anketě pro jednoho z finalistů.

Příběhově ladění hráči by pak měli zpozornět u hry Ladykiller in a Bind, která dostala ocenění za nejlepší scénář. Nejlepší audio má pak podle poroty akční plošinovka Gonner. Za nejlepší studentskou hru vyhlásila porota Un pas Fragile, která nezapadne minimálně co do originálního námětu: hrajete totiž za žábu aspirující na baletku.

Podobně netradičním konceptem disponuje také Oiκοςpiel, Book I, kde jde o psí operu o pěti dějstvích. Oiκοςpiel, Book I od tvůrce Davida Kanaga získala ocenění Nuovo Award patřící hrám s výrazným abstraktním a nekonvenčním přístupem.

Cenu alt.ctrl.GDC, tedy oceňující nejlépe zpracovanou hru používající nekonvenční, přístupné či alternativní metody fyzického ovládání, získala letos Fear Sphere. Tu hrajete ve speciální nafukovací kopuli, s baterkou, reprezentujíc virtuální svět, zatímco druhý hráč je mimo kopuli za svět normální. Hráč mimo kopuli se, tak trochu po vzoru Keep Talking and Nobody Explodes, přehrabuje reálnými modráky a radí hráči v kopuli kudy kam.

Na celou ujetou Fear Sphere se můžete podívat na oficiálních stránkách hry, zatímco všechny výsledky z letošních Independent Games Festival Awards najdete zase tady. O nominacích na letošní IGF psal Vašek v lednu tady.

Tagy: kyberpunk indie hra

Zdroje: tisková zpráva,IGF

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.