S předměty půjde v The Crow's Eye nejen manipulovat, ale můžete z nich vyrábět i nové kusy. Hra se inspiruje hororovým urban legendami a stylizací připomíná hry jako Amnesia či BioShock. Z první jmenované si půjčuje nepřátele, kterým nemůžete ublížit - pouze je ochromit nebo zdržet. Ideálně by měl hráč zapojit co nejvíc mozek a ve stylu MacGyvera sestavit zařízení, které mu zajistí dalších pár minut klidu. No a z BioShocku si barcelonské studio 3D2 Entertainment bere třeba příběh vyprávěný skrze nahrávky.
V rámci zápletky se nešťastný hrdina probírá na univerzitě Crowswood, která je dávno opuštěná. Musí najít cestu ven, nejspíše odhalit tajemství zavřené školy i zmizení vyšetřovacího týmu a samozřejmě přežít. Za zápletku by scenárista The Crow’s Eye cenu nevyhrál, ale jde o typ hry, ve které je primární herní prožitek.
Vývoj hry je po dvou letech práce za vlastní prostředky zhruba ve dvou třetinách. Tým nyní žádá o 35 tisíc dolarů, za které si chce pořídit lepší počítačové vybavení, zafinancovat programování, zaplatit dabéry a zlepšit animace.
The Crow’s Eye vypadá zajímavě, jakkoli nabídka podobných survival hororů začíná převyšovat poptávku. Hlavní roli má totiž v The Crow's Eye hrát práce s inventářem a vysoký počet předmětů. Společně s volným pohybem, kdy můžete lézt na překážky, skříně a objevovat nové lokace, skýtá šanci na originální řešení jednotlivých situací podle toho, co vás zrovna napadne. Pokud vás námět zaujal a máte třeba zálibu ve španělských hororech, přispějte The Crow's Eye na Kickstarteru, sympaťáci z Barcelony zjevně budou potřebovat každé euro.
zdroj: Vlastní