V Hondurasu zakázali akční hry
zdroj: tisková zpráva

V Hondurasu zakázali akční hry

6. 12. 2002 11:11 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Už dříve jsme tu měli podobný problém, týkající se Řecka, v případě středoamerického státu Honduras se však nezdá, že by šlo o nějaký omyl.

Tamní kongres totiž ve středu schválil zákaz distribuce a prodeje násilných počítačových her. Pro jeho přijetí se jednomyslně vyjádřilo všech 128 členů sboru s očekáváním, že jej podepíše i prezident Ricardo Maduro. Obrázek zdroj: tisková zpráva

Nařízení by mělo vejít v platnost v červnu příštího roku s tím, že obchodníci dostanou ještě půlroční lhůtu na odstranění těchto "závadných" her z distribuce. Na seznam nevhodných titulů se zatím dostal Mortal Kombat, Resident Evil, Turck, the House of the Dead, Duke Nukem, Shadowman, Quake, Instinct Killer, Doom, Legacy of Kain, Street Fighter a Perfect Dark. Perličkou je také zákaz prodeje těch hraček, které se nápadně podobají pistoli, noži nebo jakékoliv jiné zbrani.

Připadá vám to šílené a přitažené za vlasy? Ptáte se, k čemu to poslouží? Důvodem je prý pokus o zastavení stále se zvyšující kriminality. Prezident Ricardo Maduro je ale znám jako muž ještě tvrdších prostředků. Od svého zvolení zhruba před rokem už stačil do ulic měst poslat přes 8 tisíc vojáků a speciálních policistů na zjednání pořádku. Proti tomu zní samozřejmě zakázání několika her podstatně mírněji, otázkou ovšem je, jestli může takový krok mít skutečně nějaký efekt. Tamní oblast spolu se severem Jižní Ameriky je přece proslulá především občanskými nepokoji a drogovou mafií, která se, myslím, bez Quake lehce obejde. Jaký na to máte názor vy?

zdroj: Yahoo News, HomeLan

kate

Nejnovější články