zavřít

SCORE 142 s vánoční nadílkou recenzí a Trackmanií

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Ve SCORE mají Call of Duty rádi.

Měli na obálce první díl, datadisk a hecující voják na titulce SCORE 142 vás tedy nemůže překvapit. Kromě Call of Duty 2 se ve vydatné porci 22 recenzí dočkáte ještě adrenalinového závodění Need for Speed: Most Wanted. Rozpitván je i obrovitý King Kong, v redakci uctívaný Quake IV, čtvrté kolonizování světa dle šéfkuchaře Sida Meiera Civilization IV (vládnutí prochází žaludkem!), druhé díly Serious Sam, či The Suffering, ale našince potěší, že nejdelší sérií v recenzích je už pátý Polda. Hrou, kterou jsme u nás ještě nehodnotili, je středověká third-person akce Knights of the Temple 2 a proto vám ji předkládáme v ochutnávce:
    KotT 2 opravdu nechává hráči absolutní volnost, ať už ve volbě jedné ze tří hlavních kapitol vedoucích k získání každého z artefaktů, tak i v rozhodování, zda se zaměřit na dějovou linii nebo řešit vedlejší mise. Herní svět je velmi rozlehlý, čítá plných 35 základních úrovní a hráč má možnost pustit se do jeho prozkoumávání od samého počátku hry. Jelikož vás nic nenutí držet se hlavní dějové linie, máte možnost vychutnat si celkem 22 vedlejších misí, jejichž zdárným vyřešením si odemknete 6 bonusových úrovní.

    RPG prvky v této jinak spíše akční adventuře zastupuje systém 15 kombo úderů, 4 speciálních útoků a 4 božských vlastností. Každou z těchto 24 dovedností je možné až pětkrát zdokonalit. Vylepšení ale stojí zkušenosti a ty herní postava získává za vyřešení misí a zneškodnění nepřátel. Jinak praktický a vcelku povedený herní systém má jednu drobnou, ale zpočátku trochu nepříjemnou vadu na kráse, kterou je ukládání pozice. Před každým uložením musíte nejprve nasbírat 10 „save pointů“. Po určité době sice sami zjistíte, že tyto „save pointy“ ve skutečnosti reprezentují počet vámi zneškodněných protivníků, ale ve chvíli, kdy budete ve hře řešit mise, které nevyžadují užití síly, nemožnost uložení pozice bude pro vás představovat nepříjemný problém... [více v recenzi ve SCORE]
V preview jsou nakousnuty Neverwinter Nights 2, Hitman: Blood Money, datadisk k WoW, ale určitě byste neměli přehlédnout exkluzivní rozhovor o Jagged Alliance 3D. Největší prostor pak dostalo bohužel opět odložené TES: Oblivion. Z dalších článků nepřehlédněte (ono to ani nejde) Wargamingové téma včetně rozhovoru přímo s kanadským vojákem z povolaní, test grafických karet nebo tipy na vánoční dárky. Navrch přidejte plakát s obálkovým motivem a rytířem z Oblivionu či 5 velkých soutěží.

A DVD příloha? 15 demoverzí (ty vydané k 9.11.), jubilejní desátý díl pořadu SCORE Live, mnoho dalších serepetiček pro vaše/naše/jejich ne PC (nebo jak to říkají), nálož modů pro akční i strategické hry, sekce Underground a samozřejmě plné hry. Restaurant Empire (75%, 2003) je zdařilou tycoonovkou v profi češtině, Trackmania CZ (80%, 2003) ovšem nedopadla 100% a tuhle verzi je možné spustit jen v singlu a po LAN (online nepodporuje). Náplastí by mohl být první díl Poldy, kolem kterého je teď rušno s autorskými právy. Proč je na SCORE? Zima Software původně uvedení na DVD povolil, stejně tak jako stažení na internetu, právní problémy se ovšem objevily až po vylisování DVD přílohy.
zdroj: SCORE

tukan

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.