zavřít

Rekordní Wii Fit ve Velké Británii

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Mimořádné prodeje Wii Fit tuhle hru katapultovaly na post historicky vůbec nejlepšího startu od Nintenda.

Wii Fit, interaktivní fitness program ochucený řadou miniher jistě znáte z recenzí. Jeho příchod na trh ve Velké Británii skrze velké množství předobjednávek naznačoval, že půjde o další velký hit pro konzoli Wii, pročež první týden v UK obchodech uvedené jenom potvrdil. V rámci 17.týdne končícího 26.dubna se Wii Fit stalo vůbec nejžádanější hrou v tamním regionu, přičemž jeho prodeje za první sedmidenní překonaly v tomto směru i nedávného šampióna Mario Kart Wii. Odhad u Wii Fit hovoří o pokoření hranice 230,000 zákazníky zakoupených kopií.

Ano, Mario Kart před dvěma týdny stanovil rekord v rámci počítání Nintenda, šlo totiž o jejich vůbec nejprodávanější titul pro otevírací týden v UK. Jeho prodejnost byla dokonce tak vysoká, že na ni nedosáhl ani součet prodejů ze vstupních týdnů ostatních "Mariovek" - Mario and Sonic at the Olympic Games, Super Mario Galaxy, Mario Strikers, Mario Party 8 a Super Paper Mario!

Nicméně nyní je vše zapomenuto, novým lídrem bigN je tedy Wii Fit - v ceně 70 liber (v EU vás vyjde na 90 euro), jehož si v prvních dvou dnech měl zakoupit každý desátý majitel Wii. Wii Fit díky tomu na tržbách vygenerovalo přes 16 milionů liber, čímž se propracovalo na třetí příčku mezi hrami, majícími v Británii za vstupní týden vůbec nejvyšší obrat. Hned za GTA: San Andreas (přes 24M liber - rok 2004) a Halo 3 (cca 17M liber - rok 2007). Samozřejmě za to částečně vděčí vyšší ceně, zohledňující novou periferii v balení, podložku Balance Board. Možná je právě ona vyšší cena důvodem pro to, že v Čechách podle prvních zpráv po Wii Fit taková poptávka zdaleka není, resp. hru stále najdete na pultech obchodů.

V tomto kontextu se sluší připomenout, že Wii Fit se mimořádně daří také v domovském Japonsku, kde se blíží hranici 2 milionů odprodaných kusů, za čímž je povědomí, že hru každý týden najdeme v hitparádě mezi tamními deseti nejlepšími počiny. Ale nyní už zpátky do Británie, na třetí největší herní trh světa, kde je mezi čtyřicítkou vůbec nejžádanějšího herního softwaru uplynulého týdne nejvíce her právě pro Wii - 14, následuje DS - 12, X360 - 6, PS3 - 5, PC - 2 a nakonec PS2 - 1. Desítku nejlepších přitom tvoří následující produkty:

  • 01 [WII] Wii Fit (Nintendo)
  • 02 [WII] Mario Kart Wii (Nintendo)
  • 03 [WII] Mario & Sonic At The Olympic Games (Sega)
  • 04 [PS3] Gran Turismo 5: Prologue (Sony Computer Ent.)
  • 05 [NDS] Dr Kawashima's Brain Training (Nintendo)
  • 06 [WII] Sega Superstars Tennis (Sega)
  • 07 [WII] Game Party (Midway)
  • 08 [WII] Pro Evolution Soccer 2008 (Konami)
  • 09 [NDS] Mario & Sonic At The Olympic Games (Sega)
  • 10 [WII] Wii Play (Nintendo)
Video-recenzi Wii Fit publikujeme zítra.
zdroj: NeoGAF

mart

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.