zavřít

Reakce na Deklaraci základních práv PC hráčů

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Microsoft je jednou z firem, která by uvítala standardizaci PC hraní, aby se přiblížilo pro zákazníky vstřícnějším konzolím.

Zcela jistě vám před časem neunikla Deklarace základních práv kupujících PC hry, stejně jako velkým herním firmám formátu Microsoft či Take Two. Což zcela jistě potěšilo šéfa Stardocku (spolutvůrci výše naznačeného dokumentu) s tím, že už se údajně chystá a plánuje oficiální vyjádření potvrzující, že se věci v tomhle směru konečně pohnuly. Některé významné herní společnosti údajně mají zájem tímto způsobem napomoci k jakési standardizaci PC hraní, jež by se tak více přiblížilo pro zákazníky vstřícnějšímu konzolovému segmentu.

Je však třeba zmínit, že od výrobců her byla ke slyšení i řada hlasů, co k deklaraci přirozeně zaujímala poněkud odměřený či přímo odmítavý postoj, konkrétní jména ovšem nečekejte. Jde především o skutečnost, že se v dokumentu objevují dílem dosti vágní požadavky (jak definovat plně dokončenou hru?) a dílem hodně kontroverzní body, týkající se citlivých témat PC herního trhu, jako je ochrana intelektuálního vlastnictví. Zde bychom se ovšem mohli výhledově posunout do trochu jiné roviny...

Představte si standardizovanou knihovnu v rámci nově připravovaného operačního systému Windows 7, která se sama postará o klíčovou IP ochranu. Jenže pak by Micrsooft po uživatelích patrně žádal další instalaci - jako je tomu u současných DirectX. Což se ne každému (hráčům, potažmo samotným vývojářům) musí zamlouvat. Řeč je to tom samém Microsoftu, který jedním dechem souhlasí se zvýšením kvality a konzistence PC her, a hned po nadechnutí připomíná svou platformu Games for Windows jako důkaz, že on sám to myslí se zlepšováním PC herní scény velice vážně. Wardell již dříve zmínil, že by ho potěšilo, pokud by právě Microsoft Deklaraci základních práv kupujících PC hry implementoval do kritérií pro hry pod Games for Windows. Bude jistě zajímavé sledovat, jakým směrem se tahle věc pohne.

zdroj: Edge Online

mart

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.