zavřít

Poslechněte si diskusi Hrát dějiny: Vztah historie a počítačových her

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Včera se na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy konala pod záštitou Spolku studentů historie FF UK diskuse Hrát dějiny: vztah historie a počítačových her. Účastnili se jí Martin Klíma z Warhorse Studios, Joanna Nowak, která ve studiu působí jako historička a za redakci Games.cz pak Aleš Smutný. Témata diskuse se netočila jen kolem Kingdom Come: Deliverance, ale obecně tématu historických her a zpracování historie ve hrách.

V rámci debaty dojde třeba na to, jak se musí vývojáři popasovat s historickou akurátností a případnou absencí zdrojů, jaký je potenciál her jako výukového materiálu a kde leží ten správný kompromis mezi historickou akurátností a příjemnou hratelností. Diskusi, kterou moderoval Patrik Vlasák, si můžete poslechnout v audiozáznamu na Mixcloudu pod tímto odkazem

Tagy: diskuse RPG historická česká hra

Zdroje: FF UK

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.