zavřít

Portál Tiscali.cz má nového majitele

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Oznámení o sestavení skupiny Dignity bývalým ředitelem největší online mediální agentury v ČR a komentář šéfredaktora k akvizici.

Kompletní znění tiskové zprávy:

  Praha – 23. července 2008 – Na českém internetovém trhu v posledních týdnech proběhly akvizice několika významných internetových serverů, za kterými stojí nová mediální skupina Dignity. Do vlastnického a partnerského portfolia Dignity nyní patří významný oborový server Penize.cz, portál Tiscali.cz s návštěvností 700 tisíc unikátních návštěvníků měsíčně a server Dokina.cz. O dalších akvizicích a partnerstvích se jedná a budou oznámeny v nejbližších týdnech.

  Dignity chce být novou platformou, která bude na českém internetu spojovat nejrůznější internetové projekty a poskytne tak inovativní nabídku pro zadavatele reklamy. Strategickou spolupráci s novou mediální skupinou již navázaly také významné nezávislé servery Libimseti.cz a CSFD.cz, o propojení dalších projektů se servery vlastněnými Dignity se jedná. Současný inzertní potenciál serverů skupiny Dignity spočívá v oslovení více než 1,5 mil. unikátních uživatelů měsíčně.

  „Propojování zavedených internetových projektů a zejména zkušených lidí z internetového oboru nám otevírá nové možnosti spolupráce napříč celým online trhem v Česku,“ říká Jan Václav Čep, většinový vlastník Dignity.

  Dignity představuje nový přístup ke vzájemné spolupráci mezi různými subjekty a projekty na českém internetu. V krátkodobém horizontu je cílem zvýšit návštěvnost celé skupiny serverů vlastněných Dignity o třetinu a dosáhnout přibližně desetinásobku příjmu za předchozí rok.

  „Poslední dobou to může vypadat, že se zajímavé projekty českého internetu vyprodávají do zahraničí. I proto je potěšující, že u nás vzniká nová mediální skupina. Servery v portfoliu skupiny Dignity mají velký potenciál rozvoje, což ve výsledku přinese větší pestrost českému online trhu,“ říká Tomáš Jindříšek, ředitel agentury Ogilvy Interactive.
Nový majitel Tiscali.cz, Jan Václav Čep, dlouhodobě žil v Německu a Rusku, působil přes 10 let v MediaComu a do listopadu 2007 řídil mimo jiné Beyond Interactive, největší online komunikační agenturu v Česku (viz rozhovory v Marketing & Media, na Lupě či Ihned.cz).

Více informací o záměrech nové mediální skupiny s názvem Dignity čtěte ve zprávě agentury ČTK. Do zákulisí celé akvizice se pak pokusil (tu úspěšně, tu méně úspěšně) nahlédnout a komentovat ji Vreco na svém blogu, kterému jsme poskytli vyjádření k jejímu přínosu pro čtenáře herní sekce portálu:
  jd, šéfredaktor TISCALI Games: Jsem nesmírně rád, že skončila vleklá jednání, během nichž o TISCALI Games projevila vážný zájem řada známých firem i největší české portály, což bylo oceněním tvrdé práce za uplynulých 8 let. Nakonec volba padla na úplně jiného nápadníka a z našeho pohledu to dopadlo asi nejlépe, jak mohlo. Dovoluje to skloubit návštěvnost TISCALI Games (přes 600 tisíc unikátních návštěvníků měsíčně podle nezávislého měření Google) s bohatými zkušenostmi Jana Václava Čepa s prodejem internetové reklamy, která je klíčem k obchodnímu úspěchu, opětovnému nastartování rozvoje funkcionality i nezbytnému redesignu stránek. Těšte se proto na nové možnosti, které se pro vás změnou vlastníka otevřely. Na odhalování plánů je příliš brzy a teprve budou předmětem diskusí v příštích týdnech, nicméně věřím, že by se některé z nich mohly na webu projevit ještě během podzimu.
zdroj: tisková zpráva, vlastní, foto Osobnosti.net

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.