Patrice Désilets oznámil nový projekt, který trochu připomíná Assassin's Creed
zdroj: Archiv

Patrice Désilets oznámil nový projekt, který trochu připomíná Assassin's Creed

19. 12. 2014 19:30 | Téma | autor: Aleš Smutný |

Zní to jako Assassin's Creed, dělají to lidé, kteří původně přišli s Assassin's Creed, ale není to Assassin's Creed. Co je to? Zatím nevíme, ale je celkem jasné, že se Patrice Désilets „té lípy nevzdá.“ Založil nové studio – Panache Digital Games – a to společně s Jeanem-Francoisem Biovinem bývalým producentem, hádejte jaké značky. Iniciály má AC. A na jaké hře budou pracovat? Přesně to nevíme, ale půjde o historický akční survival z pohledu třetí osoby.

Prostě, ať si o Patrici Désiletsovi myslíte co chcete, má vytrvalost buldoka. Tenhle chlapík stál u prvních dvou dílů zmíněné série, přešel do THQ, tam přihlížel jeho krachu, vrátil se Ubisoftu a začal pracovat na novém projektu. Historické hře s kódovým označením 1666: Amsterdam (více  v tomto článku). Následně se za dramatických okolností poroučel z Ubisoftu a následně se s ním i soudil a stále soudí, protože jej, dle jeho tvrzení, připravili právě o 1666: Amsterdam.

Kdo je v právu netušíme, ale začínáme tušit, že Panache Digital Games začnou pracovat na titulu, který by mohl zase o něco posunout tento zábavný, leč poněkud ustrnulý žánr. „Jsme skupina veteránů herního průmyslu a dali jsme se dohromady, protože chceme vyprávět příběhy, o nichž si myslíme, že jsou originální a lidé by je rádi hráli,“ zní prohlášení na oficiálních stránkách. „Děláme akční adventury z pohledu třetí osoby, v AAA kvalitě a s příběhovými zvraty. Nejsme společnost, která by přisedala do vlaku 'my také,' neděláme trendy herní modely.“

Upřímně, kdo jiný by měl vyzvat současného krále velmi úzkého a přece všemi hraného žánru, než jeho zakladatel, který se vrátil, aby ukázal, kde tkví inovace (a možná i aby se trochu pomstil)? Má to samozřejmě háček. Panache Digital Games jsou zatím velmi malé studio a udělat tříáčkovou hru rozhodně nestojí pár korun. Ani kanadských dolarů. Týmu samozřejmě mohou pomoci solidní zkušenosti, ale bez finančních prostředků to nepůjde.

Je ale docela možné, že Désilets brzy najde ochotného vydavatele a my se třeba konečně dočkáme historického akčního vyzyvatele. Prozatím ale musíme teprve čekat na oznámení, co že to Panache kutí.

Nejnovější články