zavřít

Novinky o povodňové situaci nejen v Tiscali

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jsem zpět z dovolené na chatě u Jindřichova Hradce, kde se neškodně rozlil pouze potok na přilehlou louku, a mám tu pár novinek o aktuální povodňové situaci, které navazují na předchozí zprávy na toto téma od Korgulla.

Jak možná víte, sídlo Tiscali je v pražské Dělnické ulici uprostřed Holešovic (viz foto z Reuters), které naštěstí narozdíl od většiny okolních domů zůstalo vodou nedotčeno - detaily o tom píšou trosečníci z redakce zde:
    Povodeň se zastavila cca 50 metrů před naší budovou. Všude okolo je voda. Tiscali přežilo na ostrůvku 300 x 300 m v jinak totálně zatopených pražských Holešovicích. Mohli jsme si alespoň trošku oddechnout. Jak to kolem nás vypadá, můžete vidět v naší fotogalerii. Celá čtvrť je evakuovaná, nejde elektrický proud, telefony, mobilní telefony, neteče voda. Jediné, co funguje, je internet. Ten je naší pupeční šňůrou, naším spojením se světem... [více]
I v těchto náročných podmínkách zůstal po celý týden provoz našeho portálu zachován díky obětavým redaktorům a technikům, kteří zůstali v Tiscali odříznuti od světa a starají se o chod serverů či služby Internet zdarma pro dial-upisty (dočasně nefungují pouze nové registrace). Podle posledních zpráv by se na tomto stavu nemělo v příštích dnech nic měnit - jak jsem viděl ve čtvrtek večer při hodinovém průjezdu kolonou po okolním mostu, voda v Holešovicích znatelně opadla a snad již nebude problém sehnat další zásoby nafty do agregátu. Stále se ale musí hodně šetřit elektrickou energií, takže náš server s downloady může být chvilkami vypnutý (nyní v 02:45 zrovna funguje) a pro stahování pak musíte použít alternativní linky v příslušných sekcích (dema, downloady).

Z domácích herních webů nejhůře dopadly GameZone, GamePort a Bonusweb, které všechny hostují v paláci Českého Telecomu v zatopené čtvrti Karlín na druhém břehu Vltavy. Servery a data prý jsou v bezpečí, neboť hostingové centrum se nachází až v několikátém patře, ale dlouhou dobu tam chyběla elektrická energie. Některé z těchto webů už nyní běží z náhradní lokality nebo zdroje, ale nenabízí takřka žádný nový obsah, neboť jejich zaměstanci se nemohou dostat do svých kanceláří.

To Tiscali Games díkybohu nehrozí a i nadále budeme pokračovat v plné síle s aktuálními články nebo novinkami jako dosud (thx to Korgull) - výhody práce přes internet ze sucha domova se opět projevily (Dejvice nebo Příbram by snad nezdolala ani tisíciletá voda :) Jisté problémy zřejmě naopak budou mít papírové časopisy Score a Level, jejichž redakce se nachází v zatopené části Holešovic, resp. v Sokolovské ulici. Je mimochodem zajímavé, že všechny hlavní herní periodika v zemi sídlí na pouhém kilometru čtverečním, který to zrovna z celé Prahy odnesl nejvíce...

P.S. odpověděl jsem všem čtenářům, kteří napsali během uplynulých dnů své komentáře nebo dotazy do diskusí ke starším novinkám: o velikosti DivX souborů, k videoreportáži z GameFestu a k té, že Tiscali dochází nafta.

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.